دومین سرمربی استقلالی در لیگ ستارگان قطر

استراماچونی سرمربی ایتالیایی سابق استقلال تهران که در مدت زمان کم حضورش محبوب شد ممکن است دوباره به فوتبال آسیا برگردد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، آندره‌آ استراماچونی سرمربی ایتالیایی که خیلی زود از ایران کوچ کرد، به بازگشت به فوتبال آسیا و این‌ بار در لیگ ستارگان قطر نزدیک شده است. او که تیم خوبی در استقلال تهران ساخته بود و پس از رفتنش نیز هواداران خواهان بازگشت او بودند که در نهایت چنین اتفاقی نیفتاد تا نیمکت تمام تیم‌های لیگ برتر ایرانیزه شود.

طبق گزارشی که روزنامه الرایه قطر نوشته است نیمی از تیم‌های لیگ دوازده تیمی قطر با سرمربی‌های جدید در فصل آینده دیده می‌شوند. نکته قابل توجه حضور بازیکنان و مربیان محبوبی در این لیگ است که در ایران سابقه حضور داشتند و سپس به قطر رفتند. در مهمترین بخش این گزارش آمده است که الغرافه قطر با یوکانوویچ صرب قطع همکاری کرده و نزدیک ترین گزینه به نیمکت این تیم استراماچونی است. وینفرد شفر نیز که سابقه نشستن روی نیمکت استقلال را دارد و در این فصل توانست الخور را در لیگ نگه دارد در این تیم ماندگار شد تا در صورت آمدن استرا به آسیا دو سرمربی سابق استقلال را در قطر ببینیم.

در بخش دیگر این گزارش اشاره شده که دو سرمربی اسپانیایی این لیگ یعنی ژاوی و مارکس لوپس برای سومین فصل هدایت تیم‌های السد و الوکره را عهده دار خواهند بود. سامی الطرابلسی سرمربی السیلیه که رضاییان در آن حضور دارد نهمین فصل خود را با این تیم تجربه خواهد کرد. همچنین قرارداد نیبوشا سرمربی صرب باشگاه الاهلی یک فصل دیگر تمدید شده، لوران بلان سرمربی شجاع خلیل‌زاده در الریان هم به کار خودش در این تیم ادامه می‌دهد.

دو باشگاه القطر و ام صلال که ستاره‌های سابق سرخابی را در اختیار دارند سرمربی‌های خود را برکنار کردند. باشگاه قطر با حضور بشار رسن عراقی، یونس علی مربی قطری را برکنار کرده و به جای او زی ریکاردوی برزیلی را به خدمت گرفته است. ام صلال که روزبه چشمی را در این فصل در اختیار داشته عزیز بن عسکر مراکشی را اخرج کرد و سرجیو فاریاس برزیلی را به خدمت گرفت. الدحیل نیز که در این فصل عملکرد بدی داشت صبری لاموشی را کنار گذاشت و هنوز سرمربی جدید خود را معرفی نکرده است.

بیشتر بخوانید:

حریف استقلال به دنبال ریبری

رفتار خاص مدیرعامل استقلال؛ متکلم وحده!

 

 

تگ ها


آندره آ استراماچونی استقلال تهران فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال