دومین طلای ایران؛ این بار روی تاتامی توکیو

وحید نوری موفق شد در فینال دسته منهای ۹۰ کیلوگرم جودوی پارالمپیک با ایپون رقیب بریتانیایی مدال طلا را بر گردن بیاویزد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در حالی که در روزهای اخیر کاروان ایران در رشته هایی همچون دوومیدانی و وزنه برداری به مدال های طلا و نقره رسیده بود، امروز جودوکاران ایرانی حسابی خوش درخشیدند. 


وحید نوری که در دور نخست رقابت جودوی دسته منهای ۹۰ کیلوگرم نابینایان با قرعه استراحت روبرو شده بود، در  مرحله یک چهار نهایی برابر سیلوا از برزیل با امتیاز ایپون به برتری رسید و به جمع چهار نفر برتر این وزن صعود کرد.


نوری که یکی از شانس های مسلم کسب مدال کاروان ایران به شمار می رفت، در مرحله نیمه نهایی برابر  «لات چومانایا» از فرانسه قرار گرفت. نوری در این مبارزه سخت در چهار دقیقه قانونی نتوانست امتیازی را کسب کند و کار به امتیاز طلایی رسید و در نهایت توانست با امتیاز طلایی از سد او عبور کند و گام به رقابت نهایی این وزن گذاشت.


این جودوکای ایرانی ظهر امروز در دیدار نهایی برابر اسیوارت الیوت بریتانیایی قرار گرفت و بازهم با یک نمایش مقتدرانه روی تاتامی توانست حریف خود را ایپون کند و دومین طلای کاروان ایران را به نام خود ثبت کند.


این اولین مدال طلای تاریخ جودوی نابینایان ایران در پارالمپیک بود. البته دقایقی دیگر هم دومین جودوکای ایرانی برای کسب مدال طلا روی تاتامی می رود.

تگ ها


تیتر یک پارالمپیک ۲۰۲۰ پارالمپیک توکیو ۲۰۲۰ جودو جودو