دوناروما؛ مرد سیندرلایی میلان

دروازه‌بان ۲۰ ساله تیم میلان که با هواداران این تیم هم دچار اختلاف شده بود هم‌اکنون به ستاره روسونری تبدیل شده است....

دروازه‌بان ۲۰ ساله تیم میلان که با هواداران این تیم هم دچار اختلاف شده بود هم‌اکنون به ستاره روسونری تبدیل شده است.

دربی شهر میلان فرداشب برگزار خواهد شد. این دیدار این بار به دلیل رتبه‌های دو تیم از هیجان بیشتری برخوردار است. از ستارگان دو تیم در این بازی می‌توان به ایکاردی، پیانتک اشاره کرد اما ستاره اصلی کس دیگری است.
۵ ماهه پیش بود که دوناروما بر سر تمدید قراردادش با مدیران میلان به اختلاف برخورد. او در دیدار مقابل یوونتوس در ۲ گل از ۴ گل اصلی مقصر بود و تمام این مسائل در کنار هم باعث شد تا هواداران میلان بنر‌های اعتراض‌آمیزی علیه او در سن‌سیرو آویزان کنند. هواداران میلان در پیغام‌های خود می‌گفتند: ۶ میلیون در سال برای برادر آشغال و کوچکتر آنتونیو دوناروما پول داده‌اید؟ آن‌ها چند ماه قبل‌تر هم به نشانه انتقاد از عدم تمدید قرارداد دوناروما، به زمین مسابقه پول پرتاب کرده بودند.
حالا و پس از گذشت چند ماه، همه چیز متفاوت شده است. او آن‌قدر خوب کار کرده که توانسته میلان را به رتبه سوم جدول برساند و اینتر را پشت سر بگذارند. دینو زوف، از دروازه‌بان‌های اسطوره‌ای ایتالیا می‌گوید: دوناروما حالا دیگر به بلوغ مناسبی رسیده است. مانچینی، سرمربی تیم ایتالیا هم درباره او میگوید: با وجود تمام فشارها او توانسته خودش را به خوبی از هم‌سن و سال‌هایش جدا کند. دوناروما هنوز جوان است و ممکن است اشتباهات زیادی انجام دهد اما کیفیت او فوق‌العاده است.
میلان که این فصل از ابتدای فصل گتوزو را به عنوان سرمربی روی نیمکت خود داشت نتوانست از ابتدای لیگ در رتبه‌های بالایی جدول جای گیرد و حتی از لیگ اروپا حذف شد اما در ادامه با خرید طلایی خود (پیانتک) در نقل و انتقالات زمستانی خود را از به رتبه سوم برساند. آن‌ها نمی‌توانند به قهرمانی فکر کنند زیرا یوونتوس با باشگاه‌های حاضر در سری‌آ فاصله زیادی ایجاد کرده است.
بین دروازه‌بان جوانی که در سری‌آ بازی کرده‌اند، تنها هندانوویچ با ۱۰ کلین شیت در ۱۵ بازی ابتدای خود، آمار بهتری نسبت به دوناروما دارد. 
کریستین آبیاتی، دروازه‌بان سابق میلان می‌گوید: اعتماد به نفس دوناروما به حد بسیار مناسبی رسیده است و عملکرد او در این فصل فوق‌العاده بوده است.
جنارو گتوزو، سرمربی تیم میلان هم درباره او می‌گوید: من در چهره دوناروما یک دروازه‌بان با اعتماد به نفس عالی می‌بینم و از او کاملا حمایت خواهم کرد. او در بین دروازه‌بان‌های همسن خود بهترین دروازه‌بان دنیاست. شاید در چهره‌اش مقداری ناراحتی متوجه شوید اما من به شما می‌گویم که او چه ورزشکار فوق‌العاده‌ای است. شما در دربی رفت به اشتباه او اشاره کردید اما خودتان نوشتید، او می‌تواند رشد کند. خود دوناروما هم با تمجید از گتوزو می‌گوید: او مربی خوبی است و همیشه به ما انرژي می‌دهد تا تمام توانمان را به کار بگیریم. بعضی اوقات کتک خوردن لازم است و من از او کتک‌هایم را خورده‌ام!
دوناروما در میلان خود را نشان داد و حالا فصل جدیدی از فوتبال حرفه‌ای رو به روی اوست. ایتالیا بازی‌های مقدماتی جام ملت‌ها را پیش رو دارد و این بازی‌ها می‌تواند مشخص کند دوناروما می‌خواهد بوفون جدید آتزوری شود یا مانند برادرش به دروازه‌بانی متوسط تبدیل خواهد شد.