دوناروما منفورترین بازیکن تاریخ ایتالیا خواهد شد؟

به نظر می رسد دیگر باید جدایی جیان لوئیجی دوناروما را از میلان قطعی بدانیم و یوونتوس جدی ترین مشتری ستاره ۲۲ ساله تیم ملی ایتالیاست....

به گزارش "ورزش سه"، قرارداد جیان لوئیجی دوناروما سنگربان تیم ملی ایتالیا و باشگاه میلان با این تیم به پایان رسیده و تلاش های روسونری برای حفظ این دروازه بان راه به جایی نبرد و باشگاه میلان که برای تمدید ۵ ساله قرارداد دوناروما پیشنهاد پرداخت دستمزد سالیانه ۸ میلیون یورویی به این بازیکن داده بود، اما مینو رایولا مدیر برنامه دروازه بان ایتالیایی خواهان دریافت ۲۰ میلیون یورو شد.


پس از به بن بست رسیدن مذاکرات میلان با دوناروما، آنها جانشین این سنگربان جوان را نیز به خدمت گرفتند. فابریتزیو رومانو، خبرنگار ایتالیایی و همچنین نشریه گاتزتا دلو اسپورت و دنیله لونگو، خبرنگار معتبر نزدیک به میلان همگی از قطعی شدن حضور مایک مینیان سنگربان لیل در میلان خبر داده اند.


دوناروما که هنوز تنها ۲۲ سال سن دارد، باشگاه های زیادی را خواهان به خدمت گیری خود می بیند که در این میان، یوونتوس رقیب و دشمن قدیمی میلانی ها به صورت جدی خواهان جذب دوناروما است و در صورت شکل گرفتن این انتقال، شاهد یکی از جنجالی ترین جابجایی های فوتبال ایتالیا خواهیم بود.


هر چند که گفته می شود چلسی نیز در پی جذب دوناروما است اما نمی توان علاقه قدیمی یوونتوس به جذب این گلر جوان را انکار کرد. یوونتوس که طی سالیان اخیر بازیکنان بزرگ زیادی را همچون دنی آلوز، فابیو کاناوارو، پل پوگبا و آندره آ پیرلو به صورت رایگان به خدمت گرفته بود، در پی این است تا شاه ماهی نقل و انتقالات فوتبال ایتالیا را نیز به تورین ببرد.


اخبار مربوط به حضور دوناروما در یوونتوس، حسابی هواداران میلان را خشمگین کرده است. این گلر جوان که نخستین بار در سال ۲۰۱۵ و در سن ۱۶ سالگی برای میلان به میدان رفت، طی ۸ سال گذشته در ۲۵۱ مسابقه برای روسونری به میدان رفت و طی سالیان اخیر شماره یک میلان را از آن خود کرده بود و با وجود سن کم، کاپیتان دوم تیمش محسوب می شد.


هواداران فوتبال بخصوص طرفداران میلان در فضای مجازی اعتقاد دارند در صورت حضور دوناروما در یوونتوس، او تبدیل به منفورترین بازیکن تاریخ سری آ خواهد شد. بازیکنی که با وجود سن کم اما در لباس روسونری به میدان رفت و توانست در لیگ این کشور نامی برای خودش دست و پا کند و به گلر شماره یک تیم ملی ایتالیا تبدیل شود.


میلان که رقابت سختی با یوونتوس و اینتر دارد، در طی سالیان اخیر و در گذشته نیز جابجایی های زیادی بین این ۳ تیم شکل گرفته و بازیکنان بزرگی در فوتبال ایتالیا حضور داشتند که حتی لباس سه تیم را بر تن کردند ولی داستان دوناروما و میلان با سایر نقل و انتقالات فرق دارد چرا که او به نوعی پسر روسونری محسوب می شود و انتقال او به رقیب دیرینه، برای هواداران میلان بسیار سخت خواهد بود.


باید دید در نهایت دوناروما چه تصمیمی برای آینده اش خواهد گرفت. آیا او نفرت ابدی هواداران میلان را به جان می خرد و راهی بیانکونری خواهد شد یا اینکه سنگربان روسونری تیم دیگری را انتخاب خواهد کرد.

تگ ها


آث میلان فوتبال جهان جان لوئیجی دوناروما سری آ فوتبال