دوناروما: نمی‌توانم احساسم را توصیف کنم

جی جی دوناروما، دروازه‌بان ایتالیا، در بازی نیمه نهایی یورو ۲۰۲۰ پنالتی سرنوشت‌ساز موراتا برای اسپانیا را گرفت و ایتالیا را راهی فینال این رقابت ها کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دوناروما پس از گرفتن پنالتی حساس آلوارو موراتا که ایتالیا را برنده ضربات پنالتی و فینالیست یورو ۲۰۲۰ کرد، گفت که نمی تواند احساساتش را توصیف کند و پیروزی آتزوری را به  لئوناردو اسپیناتزولا، هم تیمی مصدومش، تقدیم کرد.

دوناروما پس از اینکه با شکست دادن اسپانیا صعود ایتالیا به فینال یورو مسجل شد به شدت احساساتی شده بود و نمی توانست جلوی اشک هایش را بگیرد.

دروازه بان ایتالیا پس از پایان مسابقه گفت: د ر آن لحظه همه چیز وجود داشت، اصلا کار آسانی نبود، اما با قدرت این گروه ما توانستیم به آنجا –فینال- برسیم. توصیف اینکه الان چه احساسی دارم غیرممکن است. می خواهم از این پیروزی به همراه هم تیمی هایم لذت ببرم و ما این برد را به اسپیناتزولا تقدیم می کنیم. او قبل از بازی برای ما ویدیویی فرستاد."

اما دوناروما چگونه پنالتی‌زنان اسپانیا را بررسی کرده بود؟

دوناروما گفت: "ما با مربی دروازه بان ها همه چیز را بررسی کردیم و بعد کم یهم پای غریزه در میان بود. من همه چیز در در طول بازی و یک لحظه قبل از زدن ضربه پنالتی در نظر داشتم. سیریگو پیش از ضربات پنالتی با من صحبت کرد اما نمی توانم بگویم که به من چه گفت. او آدم فوق العاده ای است.

غیرقابل توصیف است... من آرام بودم چرا که می دانستم که می توانم به تیم کمک کنم.

تیم فوق العاده بود، من از همه تشکر می کنم، از هواداران حاضر روی سکوها سپاسگزارم، ما همه تلاش خود را ارائه دادیم و اکنون به یک قدم نهایی نیاز داریم تا رویای خود را به واقعیت بدل کنیم.

اسپانیا بسیار قدرتمند است، اما این ایتالیا قلب بزرگی دارد، ما هرگز تسلیم نمی شویم و این را به چشم دیدیم چرا که تا آخرین لحظه زحمت کشیدیم و در نهایت پیروزی را به چنگ آوردیم. اما اسپانیا شایسته اعتبار زیادی است چرا که توانست برای ما مشکلات زیادی درست کند."

یکشنبه شب ایتالیا در فینال یورو ۲۰۲۰ به مصاف انگلیس یا دانمارک خواهد رفت.

دوناروما در این باره گفت: "من خرافاتی هستم، در مورد فینال صحبت نمی کنم. می توانیم از فردا در مورد آن صحبت کنیم. امشب ما فقط جشن می گیریم."

تگ ها


تیم ملی ایتالیا یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان جان لوئیجی دوناروما فوتبال