دوومیدانی قهرمانی آسیا/ پیرجهان با شکستن رکورد ایران فینالیست شد

دونده کشورمان رکورد ایران را شکست....

رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا با صعود ملی‌پوش ماده ۴۰۰ متر با مانع مردان ایران به مرحله نهایی پیگیری شد.

به گزارش مدال، در ادامه روز نخست از بیست و سومین دوره مسابقات دوومیدانی قهرمانی آسیا در قطر، عصر امروز در ماده 400 متر با مانع بانوان، شهلا محمودی در مرحله مقدماتی و در گروه اول با 5 رقیبش مسابقه داد و در نهایت با زمان 1:00:07 دقیقه در رده ششم و آخر قرار گرفت و از صعود به دور بعد بازماند.

امروز همچنین در دور مقدماتی 400 متر با مانع مردان مهدی پیرجهان ملی‌پوش جوان ایران با ثبت زمان 50:32 ثانیه ضمن شکستن رکورد ملی بزرگسالان ایران راهی مرحله نهایی شد.

ضمنا در ادامه روز نخست از بیست و سومین دوره رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی آسیا در قطر، دقایقی قبل مرحله مقدماتی دوی 100 متر مردان برگزار شد.

در دسته اول این ماده که 8 دونده حضور داشتند، حسن تفتیان دارنده مدال طلای دوره گذشته با زمان 10.26 ثانیه به عنوان نفر سوم از خط پایان عبور کرد و جواز حضور در مرحله نیمه نهایی را به خود اختصاص داد.

در این رقابت دوندگانی از بحرین و قطر اول و دوم شدند.

مرحله نیمه نهایی دوی 100 متر مردان فردا (دوشنبه) ساعت 19:15 به وقت تهران برگزار می‌شود.

همچنین حسین کیهانی که در دوره قبل قهرمانی آسیا و بازی‌های آسیایی جاکارتا به مقام قهرمانی رسیده بود در فینال ۳۰۰۰ متر با مانع با ثبت زمان ۸.۳۶:۴۴ دقیقه در جایگاه چهارمی قرار گرفت و از رسیدن به مدال بازماند.

همچنین مسلم نیا دوست دیگر نماینده کشورمان و دارنده مدال برنز دوره پیش مسابقات، در این ماده با زمان ۸.۵۸:۹۵ دقیقه به عنوانی بهتر از نهمی نرسید.

در این مدال طلا، نقره و برنز به دوندگان بحرین، هندوستان و ژاپن رسید.

تگ ها


دو و میدانی