دوپینگ، شانس یک مدال المپیک را از ایران گرفت!

هنوز دوپینگ یکی از ورزشکاران المپیکی ایران به شکل رسمی تأیید نشده است....

به گزارش ورزش سه، در حالی که کمتر از یک ماه تا شروع المپیک توکیو باقی مانده و ایران توانسته تاکنون ۶۵ سهمیه برای حضور در این رقابت ها کسب کند، امروز خبر شوک آوری منتشر شده است.


این خبر حکایت از مثبت شدن دوپینگ یکی از ورزشکاران المپیکی دارد؛ آن هم در رشته ای که در توکیو جزو شانس های اصلی کسب مدال برای ایران به شمار می رود.


البته هنوز خبر مثبت شدن دوپینگ این ورزشکار به شکل رسمی تأیید نشده. به همین خاطر با کیکاووس سعیدی، دبیرکل کمیته ملی المپیک به صحبت پرداختیم تا از صحت و سقم خبر مطلع شویم. سعیدی در این باره به ورزش سه می گوید: «تا این لحظه هیچ نامه رسمی و مکتوبی مبنی بر دوپینگ ورزشکاری از ایران که سهمیه المپیک گرفته دریافت نکردیم. من هم در حد گمانه زنی این موضوع را شنیدم و فعلا نمی توانم آن را تایید کنم.»


اینطور که پیداست تست اول این ورزشکار مثبت شده و به همین خاطر تا زمان رسیدگی به اعتراض و بررسی تست دوم موضوع شکل رسمی به خود نخواهد گرفت.


باید نشست و دید رایزنی های صورت‌گرفته در روزهای آتی در غیرعمدی بودن استفاده از ماده ممنوعه و بررسی نمونه B چقدر می تواند امید حضور این ورزشکار در المپیک را زنده نگه دارد.


به هر حال به نظر می رسد از اینکه یکی از سهمیه های المپیکی ایران با تعلیق فدراسیون جودو از دست رفت، حالا یک سهمیه دیگر هم در آستانه کاهش قرار دارد.

تگ ها


المپیک ۲۰۲۰ توکیو