دوگاری: نباید توتی را اسطوره دانست

مهاجم سابق فرانسوی به انتقاد از توتی پرداخت و عنوان کرد نباید این بازیکن را اسطوره دانست ......

مهاجم سابق فرانسوی به انتقاد از توتی پرداخت و عنوان کرد نباید این بازیکن را اسطوره دانست.

به گزارش مدال به نقل از ایسنا و به نقل از گاتزتادلواسپورت، بعد از خداحافظی فرانچسکو توتی از فوتبال، خیلی از بزرگان فوتبال به تمجید از این بازیکن پرداختند و او را شایسته احترام دانستند. در این بین کریستف دوگاری که خود سابقه یک فصل بازی در لیگ ایتالیا برابر میلان را دارد، معتقد است نباید این بازیکن را اسطوره دانست چون فقط یک قهرمانی با رم دارد.

کریستف دوگاری با اشاره به خداحافظی فرانچسکو توتی گفت: من فرانچسکو توتی را اسطوره نمی دانم. چرا باید او را اسطوره دانست؟ او اگر اسطوره بود رم بیش از یک قهرمانی در لیگ ایتالیا داشت. اسطوره کسی است که بتواند قهرمانی های بیشتری برای تیمش کسب کند. با این حال توتی را یک بازیکن بزرگ می دانم. او زمانی که تصمیم گرفت برای رم بازی کند یک بچه بود ولی الان وقتی که ۴۰ سال سن دارد از فوتبال خداحافظی می کند. او شایسته احترام است چون داستان زیبایی در فوتبال نوشت. عشق و علاقه ای که توتی به رم دارد را بازیکنی به تیم هایش ندیدم که داشته باشد. این یک عشق به تمام معنا است.

او که در ۲۶ بازی همراه میلان موفق شد ۶ گل به ثمر برساند ادامه داد: حتی با وجود آنکه او با تیم ملی ایتالیا موفق شد قهرمان جام جهانی ۲۰۰۶ شود، من توتی را در حد بازیکنان بزرگ نمی دانم. او اخلاق عجیبی داشت و در خیلی از دیدارها نتوانست بازی کند. شاید با خیلی از مربیان مشکل داشت. گفته می شود او پیشنهادهای جذاب از تیم های دیگر داشته  ولی بعید می دانم چنین چیزی وجود داشته باشد.

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال