دو اتفاق مثبت به نفع تیم ملی از یک هشتم تا فینال

تیم ملی ایران در صورت صعود به فینال جام ملت‌های آسیا یک روز بیشتر از دیگر تیم صعودکننده به این مرحله استراحت خواهد کرد....

تیم ملی ایران در صورت صعود به فینال جام ملت‌های آسیا یک روز بیشتر از دیگر تیم صعودکننده به این مرحله استراحت خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار مدال، تیم ملی ایران با غلبه بر چین در یک چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا، با شکستن طلسم 15 ساله به نیمه نهایی رسید و در این مرحله به مصاف ژاپن خواهد رفت. طبق برنامه‌ریزی انجام شده، تیم ملی دوشنبه هشتم بهمن به مصاف ژاپن خواهد رفت و تیم پیروز در این دیدار، روز جمعه 12 بهمن در فینال به میدان خواهد رفت.
این در حالی است که دیگر فینالیست این بازی‌ها برنده دیدار قطر و امارات خواهد بود، دیداری که سه‌شنبه 9 بهمن برگزار خواهد شد. بدین ترتیب برنده دیدار ایران و ژاپن با یک روز استراحت بیشتر در فینال به میدان خواهد رفت و این در حالی است که تیم‌های حاضر در فینال در یک بازه زمانی کمتر از سه هفته، 6 بار در بازی‌های سنگین به میدان رفته‌اند و بازی فینال، هفتمین بازی دو تیم خواهد بود.
در چنین شرایطی و با توجه به تقویم فشرده بازی‌ها، یک روز استراحت بیشتر برای فینال امتیازی است که به تیم‌های یک سوی نمودار بازی‌ها اعطا شده و تیم ملی با پیروزی مقابل ژاپن، یک روز زمان بیشتر برای استراحت و ریکاوری تا بازی فینال خواهد داشت.
پیش از این نیز در جریان مرحله یک هشتم نهایی و پیش از بازی با عمان تیم ملی با یک روز استراحت بیشتر به مصاف حریف خود رفته بود و حال بار دیگر تقویم بازی‌ها می‌تواند به سود ایران شود.