دو دیوار دفاعی بین دنیزلی و قهرمانی/ تراکتور منظم می‌شود؟

مصطفی دنیزلی وعده قهرمانی می‌دهد، تقریبا از جنس همان وعده‌ها که تقوی و توشاک و لیکنز می‌دادند. آنها هم با سلام و صلوات آمدند و به طرفه العینی رفتند بعضا بی آنکه بدانند چه کرده‌اند....

به گزارش مدال، به توشاک وقت ندادند کارش را انجام دهد، تقوی کار را خوب انجام داد اما «تی تی های» سکوها همینطوری بی دلیل او را نمی خواستند، لیکنز هم که اواخر فصل فهمید فرمان در دست خودش نیست و خیلی زود رفت. 
حالا دنیزلی تیمش را تمرین داده و می خواهد در ایران قهرمان شود. او اما شاید هنوز نداند که علاوه بر رقبا و بعضا تصمیم های غلط کمیته انضباطی و داورها و ... دو دیوار بلند هم رو در روی خود در تبریز دارد. 
«تی تی ها» یا همان تیفوسی های خودمان در تبریز قبلا لقب پر شورها را داشتند، آن روزها که از کوه بالا می رفتند و تراکتور را تنها نمی گذاشتند و از همه بالاتر اینکه «عیبی یخ» مهمترین شعارشان بود، حالا آنقدر پر شور مانده اند که شور شده اند. دنیزلی با نگاهی به اتفاقات آخر فصل گذشته می تواند بفهمد که کار سختی برای فرماندهی سکو ها دارد. او کشیده به گوش شجاعی را می تواند ببیند و متوجه شود که بازیکنانش سکو ها را مثل یال خود نمی بینند، بلکه از آن واهمه دارند. 
سکوهای یادگار که روزی تن و بدن رقبا را می لرزاند، حالا تن و بدن خود تراکتوری ها را می لرزاند و این بسیار بسیار نگران کننده است مخصوصا برای بازیکنان غیر بومی. 
دنیزلی اول باید این موضوع را حل کند و بعد به دنبال باقی ماجرا ها برود. 
غوص در آخرین روزهای لیگ فصل قبل یک دیوار مقاوم دیگر را هم جلوی دنیزلی قرار می‌دهد و آن خود زنوزی است که در باشگاه داری بی تجربه است و در تصمیم گیری «خلق الساعه» !
او در آن واحد می تواند درگیر شود و تصمیمی بگیرد که کل باشگاه تراکتور  را با تنش مواجه کند، مثل تصمیم هایی که در مورد فروزان گرفت و تیم را در اوج حساسیت با تنش مواجه کرد. او باید با آرامش فروزان را به نیمکت منتقل می کرد و پس از مسابقات او را به هر دادگاهی که لازم بود می کشاند . اما کاری کرد که کل تبریز به جای مسابقات به شرط بندی و همسر فروزان و گل های خورده و ... فکر کنند که نتیجه اش همان عدم کنترل احساسات روی سکو بود که به درگیری کشید. 
دنیزلی می تواند موفق شود اما برای موفقیت باید همه این موانع را تحت کنترل درآورد کاری که تا کنون کسی نتوانسته آن را انجام دهد و مهمترین دلیل عدم قهرمانی تراکتور همین مورد بوده است. دنیزلی باید نظم را از روز اول تا روز آخر هم روی سکو ها هم در بدنه مدیریتی حفظ کند. این کار سختی خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

بازگشت دژاگه به ایران بعد از غیبت طولانی

 

 

تگ ها


مصطفی دنیزلی لیگ برتر خلیج فارس فوتبال