دو سانتی‎‌متری که جهانبخش و پاتر را دیوانه کرد!

علیرضا جهانبخش در جریان تساوی یک بر یک مقابل لیورپول، به جای لالانا که خودش بازیکن تعویضی بود، وارد زمین شد....

به گزارش "ورزش سه"، لالانا در دقیقه ۶۳ به جای کانلی یکی از دو مهاجم برایتون وارد زمین شد، ولی تنها ۸ دقیقه در زمان حضور داشت و در حالی که ناراحت و عصبانی بود، در دقیقه ۷۱ جای خود را به علیرضا جهابخش داد، تا این بازیکن با احتساب ۵ دقیقه وقت تلف‌ شده‌ای که برای این بازی درنظر گرفته شد و در همین دقایق تیم میزبان به گل رسید، ۲۴ دقیقه برای تیمش بازی کرده باشد.


جهانبخش شروع بسیار خوب در بازی داشت و پاس او به ولبک اگر در لحظه آخر با دخالت فابینو مواجه شد، شاید گل برایتون خیلی زودتر از دقیقه ۳+۹۰ وارد دروازه آلیسون می‌شد.


ستاره ایرانی برایتون چند دقیقه بعد هم فقط چند سانتی‌متر با ثبت گل فاصله داشت و در حالی که روی یک ارسال از سمت چپ خودش را به تیرک اول قرمزپوشان لیورپولی رسانده بود، توپ از فاصله دو سانتی‌متری سر او رد شد و رابرتسون سراسیمه توپ را دور کرد؛ حهانبخش در این صحنه آنقدر به ثبت یک گل دیگر با پیراهن برایتون نزدیک بود، که گراهام پاتر خودش را برای برپایی جشن گل آماده می‌کرد، ولی از دست رفتن توپ او را به مرز کلافکی رساند.


اگرچه شماره ۱۶ برایتون در جریان گل تیمش از روی نقطه پنالتی، که توسط ولبک گرفته شد و گراب آن را تبدیل به گل کرد، نقشی نداشت ولی پس از به تساوی کشیده شدن بازی، موقعیت شوتزی خوبی برای خود فراهم کرد و با پای چپ به دروازه آلیسون شوت زد که ضربه او در بین مسیر با دخالت مدافع لیورپول برگشت داده شد.


جهانبخش مقابل لیورپول در بخش تدافعی هم عمکرد خوبی داشت و در ثانیه‌های پایانی بازی و در شرایطی که شاگردان کلوپ در حال طرح‌ریزی یک حمله از سمت چپ خط هجومی خودشان بودند، جهابنخش با دخالت به موقع سبب شد تا مدافع چپ لیورپول توپ را از دست بدهد و اوت با پرچم کمک داور به سود تیم برایتون اعلام شد.


این‌ها مجموع اتفاقاتی بود که جهانبخش در حضور ۲۴ دقیقه‌ای خود در ترکیب برایتون انجام داد و نمره قابل قبول ۶.۸ را گرفت؛ نمره‌ای که برای یک بازیکن تعویضی خوب به شمار می رود و در مقایسه با سانه که چند دقیقه زوتر از او وارد زمین شد و نمره ۶.۱ دریافت کرد، عمکلرد بهتری به نمایش گذاشت. این نمایش ستاره ایرانی برایتون فقط همان دو سانتی‌متری را کم داشت که سرش علیرغم تلاش زیاد به توپ نرسید، وگرنه یک بازی تحسین برانگیز دیگر مانند نمایشی که از او مقابل چلسی و منچستر دیدیم، به نام جهابنخش درلیگ جزیره ثبت می‌شد.

تگ ها


برایتون علیرضا جهانبخش