دو صحنه جنجالی داوری در دربی کرمان

باشگاه مس رفسنجان معتقد است، گل اول منشا در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است....

به گزارش "ورزش سه"، چند روز از دربی کرمان سپری شده؛ مسابقه‌ای که پس از چند سال یک بار دیگر دو تیم از این استان را در سطح اول فوتبال کشور مقابل هم قرار داد و سوای نتیجه مسابقه، یک اتفاق بزرگ برای مردم استان کرمان و شهرهای سیرجان و رفسنجان رخ داد.


در این مسابقه دو صحنه شائبه برانگیز وجود داشت. صحنه اول و تاثیرگذار، گل اول تیم گل‌گهر بود که بازیکنان این تیم اعتقاد به خطای آفساید داشتند؛ در مقابل این صحنه، سیرجانی‌ها نیز اعتقاد دارند قبل از این گل، گلی که علیرضا ابراهیمی، مدافع این تیم به ثمر رسانده در شرایط آفساید نبوده است.


روابط عمومی باشگاه مس رفسنجان با انتشار ویدئویی به ابهامات پیرامون داوری این مسابقه پاسخ داده است و با استناد به تصاویر می‌گوید هم گل اول علیرضا ابراهیمی و گل گهر به درستی مردود اعلام شده و علاوه بر آفساید، خطای واضحی نیز انجام شده و هم گل اول بازی توسط منشا در موقعیت آفساید به ثمر رسیده است.


روابط عمومی باشگاه مس در رابطه با این دو صحنه اینطور نوشته است:« در این مسابقه دو صحنه شائبه برانگیز وجود داشت. صحنه اول و تاثیرگذار، گل اول تیم گل‌گهر بود که در شرایطی کاملا مشکوک به آفساید به ثمر رسید. تصاویری که در این ویدئوی کوتاه مشاهده می‌کنید، بهترین تصاویر موجود از این مسابقه است و امیدواریم این صحنه توسط تمام کارشناسان داوری به خوبی بررسی شود اما آنچه ما پس از بارها بازبینی و مشورت با کارشناسان برجسته داوری به آن رسیدیم، اشتباه کمک داور مسابقه و قرار گرفتن گادوین منشا در شرایط آفساید است که این اتفاق، ضربه جبران ناپذیری را به مس رفسنجان وارد کرد.


در مقابل این صحنه اما سیرجانی‌ها اعتقاد دارند قبل از این گل، گلی که علیرضا ابراهیمی، مدافع این تیم به ثمر رسانده در شرایط آفساید نبوده. در تصویری که توسط دوربین باشگاه مس گرفته شده، کاملا مشخص است در هنگام ارسال توپ بازیکن گل گهر خطایی آشکار روی بازیکن مس انجام می‌دهد و سوای آفساید بودن یا نبودن این صحنه، بازی قبل از به ثمر رسیدن گل باید متوقف شود که متاسفانه این خطای واضح از دید داور مسابقه دور مانده است.


در نهایت اینکه هدف باشگاه مس رفسنجان از انتشار این تصاویر زیر سوال بردن عملکرد کوپال ناظمی و کمک‌هایش نیست. اتفاقا آنها در دیدار مقابل گل‌گهر کاملا مقتدرانه بازی را کنترل کردند اما اگر گل اول گل‌گهر در شرایط آفساید به ثمر رسیده باشد (که از نظر ما اینطور است) امیدواریم از حالا و برای بازی‌های آینده در این لحظات حساس که سرنوشت تیم‌ها را رقم می‌زند، با دقت بیشتری تصمیم‌گیری شود.»

تگ ها


مس رفسنجان