دو صحنه داوری جنجالی تاتنهام-برایتون صحیح بود

مارک کلاتن‌برگ داور مشهور انگلیسی می‌گوید هر دو تصمیم جنجالی داور دیدار تاتنهام مقابل برایتون صحیح بوده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، پیروزی ۲-۱ تاتنهام مقابل برایتون دربازی دیشب دو تیم با دو تصمیم داوری جنجالی همراه بود. یکی اعلام پنالتی به سود تاتنهام به دلیل خطایی که آدام لالانا روی هری کین مرتکب شد و هری کین خودش پشت توپ ایستاد و گل اول تاتنهام را به ثمر رساند. یکی هم گل طارق لمپتی برای برایتون که تاتنهامی ها معتقد بودند با خطا به ثمر رسیده ولی داور بعد از بررسی با VAR حکم به درست بودن گل داد.

مارک کلاتن‌برگ داور سرشناس انگلیسی اما می‌گوید هر دو تصمیم داور این بازی درست بوده است.

کلاتن‌برگ درباره گل اول تاتنهام که توسط هری کین از روی نقطه پنالتی به ثمر رسید گفت: " گراهام اسکات داور بازی به درستی خطای لالانا روی هری کین را اعلام کرد و VAR هم به درستی تشخیص داد که چون پای هری کین از خط محوطه جریمه عبور کرده باید یک پنالتی به سود تاتنهام اعلام شود".

کلاتن‌برگ درباره گل جنجالی برایتون گفت: " گلی که طارق لمپتی برای برایتون زد صحیح بود. اجازه بدهید توضیح بدهم. اصلاً VAR نباید خطای سالی مارچ روی پیر امیل هویبرگ را به خاطر این گل بررسی می‌کرد چرا که این خطا مستقیماً در روند به ثمر رسیدن گل اتفاق نیفتاده بود. بعد از آن ماجرا چهار پاس دیگر بین بازیکنان برایتون رد و بدل شده بود و تاتنهامی ها فرصت داشتند که توپ را دفع کنند. بنابراین اینکه VAR از داور خواست به کنار زمین برود بر خلاف قوانین بود ولی در نهایت تصمیم به صحیح اعلام کردن گل درست بود".

بیشتر ببینید:

خلاصه بازی تاتنهام 2 - برایتون 1

دو بازیکن کلیدی تاتنهام در سالهای اخیر

 

 

تگ ها


برایتون فوتبال جهان تاتنهام لیگ برتر فوتبال