دو مانع بزرگ در راه بازگشت نیمار به بارسلونا

بارسلونا برای جذب نیمار باید ۵۰۰ میلیون یورو در مجموع هزینه کند و این قطعا مانعی بزرگ در راه بازگرداندن ستاره برزیلی خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، جوزپ ماریا بارتومئو می خواهد در آخرین سال ریاستش بر بارسلونا، این باشگاه فاتح لیگ قهرمانان شود و او به خوبی می داند برای کسب این افتخار، به نیمار نیاز مبرمی خواهد داشت. با بازگشت نیمار، بازیکنان کلیدی بارسا از جمله مسی، پیکه و سوارز خوشحال خواهند شد و هواداران نیز سرحال تر از قبل خواهند بود.

مشکل اول انتقال نیمار به بارسا هزینه انتقال بالای اوست. ایجنت پیشین نیمار، واگنر ریبیرو روز شنبه اعلام کرد که قیمت کنونی نیمار، ۱۶۴ میلیون یورو است.

بدون شک این قیمتی است که بارسلونا اکنون قادر به پرداخت آن نیست زیرا بحران کرونا و زیان های اقتصادی که به تیم ها وارد کرد، باعث شده تا باشگاه کاتالان شرایط مالی پیچیده ای پیدا کند.

مانع دوم، دستمزد بالای این بازیکن است. نیمار ۷۰ میلیون یورو ناخالص در هر فصل از پی اس جی دریافت میکند.

این رقمی است که بارسلونا به هیچ وجه نمی تواند آن را پرداخت کند، چون بودجه آنها برای پرداخت این دستمزد بالا کافی نیست، پس چاره ای نمی ماند جز اینکه نیمار از دستمزد خود بکاهد. توافق بر سر این مساله نیز کار ساده ای به نظر نمی رسد.

در حال حاضر شواهد نشان می دهد که هزینه کلی انتقال نیمار به بارسا با قراردادی ۵ ساله، چیزی حدود ۵۰۰ میلیون یورو خواهد بود!

تگ ها


نیمار پاری سن ژرمن بارسلونا