دو ماه برنامه ریزی برای یک عمر افتخار در آسیا

بر اساس برنامه ریزی اعلام شده کنفدراسیون فوتبال آسیا ادامه مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا از دو ماه آینده پیگیری خواهد شد...

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، بعد از ماه ها مذاکره و بررسی زوایای مختلف چگونگی برگزاری ادامه رقابت های لیگ قهرمانان آسیا با نظارت مسولان کنفدراسیون فوتبال آسیا که مذاکرات متعددی هم در این رابطه با فدراسیون های فوتبال کشوره های مخلف درگیر مسابقات برگزار شد بالاخره مقرر شد ادامه مسابقات گروهی از تاریخ ۲۴شهریور به صورت مجتمع در یکی از کشورهای قاره در غرب و شرق آسیا برگزار شود و تا مرحله نیمه نهائی که ۱۳مهر می باشد مسابقات به صورت تک بازی ادامه یابد و تکلیف قهرمان  رقابت ها هم در روز ۱۵آذر بین قهرمان غرب و شرق آسیا به میزبانی منطقه غرب و  به صورت تک بازی مشخص شود.

تا قبل از شیوع ویروس  کرونا نمایندگان ایرانی در گروه های چهارگانه رقابت ها هر کدام دو بازی برگزار کرده بودند که استقلال با یک مساوی و یک شکست در رده سوم گروه یک ،شهر خودرو با دو شکست در رده چهارم گروه دوم ،پرسپولیس با یک مساوی و یک شکست در رده سوم گروه سوم و سپاهان با یک پیروزی و یک شکست در رده سوم گروه چهارم قرار داشتند.


براساس پیش بینی ها و با توجه به شرایط سخت میزبانی و شرایط بسیار خوب سخت افزاری و نرم افزاری  کشور قطربه احتمال زیاد این کشور میزبان برگزاری رقابت ها در منطقه غرب آسیا خواهد شد که می تواند خبر خوبی برای نمایندگان ایرانی به جهت داشتن چمن خوب ورزشگاه های این کشور باشد.


از امروز تا آغاز رقابت ها دو ماه وقت هست تا نمایندگان ایرانی ضمن پایان دادن رقابت های لیگ برتر در شش هفته پایانی و برگزاری ادامه رقابت های حذفی با ترمیم تیم های خود در فصل نقل و انتقالات و همچنین استراحت بین دو فصل آماده ادامه رقایت های لیگ قهرمانان آسیائی شوند که سابقه خوبی در اخذ نتایج در برگزاری رقابت های آن به صورت متمرکز دارند.


کادر مدیریتی تیم ها و نقش برنامه ریزی ایشان بابت ایجاد آرامش در فضای باشگاه به همراه حضوری مثمر ثمر در فصل نقل و انتقالات برای بهبود نقاط ضعف تیم بر اساس نیاز مربیان  و آمادگی بدنی بازیکنان با توجه به برگزاری بازی ها در هر چهار روز یکبار می تواند ضامن صعود تیم ها از مرحله گروهی رقابت ها علیرغم نتایج ضعیف تیم های ایرانی تا اینجای مسابقات باشد.  


راه صعود در این دوره مسابقات به فینال با توجه به برگزاری فشرده مسابقات از ادامه مرحله گروهی تا فینال در مدت زمان حدود ۲۰روز برای تیم های ایرانی که در دوره های گذشته این مسابقات و فاصله زمانی رقابت ها دچار جابجائی های متعدد مدیریتی و یا کادر مربیگری و بازیکنان در فصل نقل و انتقالات می شدند خیلی راحت تر خواهد بود .


هر چهار نماینده ایران می توانند از همین حالا  با تشکیل کارگروهی از ارکان مدیریتی و کادر مربیگری باشگاه تا شروع مسابقات ضمن کنترل تمامی جنبه های  ادامه برگزاری مسابقات برنامه ریزی مطلوبی را برای حضور مقتدر همه نمایندگان ایرانی در مهمترین و معتبرترین مسابقات باشگاهی قاره  داشته باشند تا انشالله با صعود به مرحله حذفی رقابت ها رنکینگ ایران را برای  معرفی تعداد تیم های مجاز شرکت کننده در سال های آتی مسابقات بالا نگه دارند.

بیشتر بخوانید:

تیم‌ها می‌توانند در لیگ قهرمانان با نفرات جدید حاضر شوند

بحران زمان فوتبال آسیا را تهدید می کند

 

 

تگ ها


لیگ قهرمانان آسیا فوتبال جهان فوتبال