دو پیروزی پرگل برای برزیل و کلمبیا در مقدماتی جام جهانی

دیدارهای دیشب مقدماتی جام جهانی در منطقه آمریکای جنوبی با پیروزی برزیل و کلمبیا همراه بود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، مرحله گروهی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر در منطقه آمریکای جنوبی دیشب با برگزاری چند بازی پیگیری شد و در مهمترین بازی‌ها برزیل و کلمبیا موفق شدند حریفان خود را شکست دهند.

برزیل در خانه خود و در ورزشگاه کورینتیانس آرنا به مصاف بولیوی رفت. شاگردان تیته که با ترکیبی کامل و با حضور ستاره‌های بزرگ شاغل در اروپای خود به مصاف بولیوی رفته بودند موفق شدند با ارائه یک بازی برتر و تهاجمی در نهایت بولیوی را با شکست ۵-۰ بدرقه کنند.

در همان دقایق بازی مارکینیوش مدافع موفق شد در دقیقه ۱۶ دروازه بولیوی را باز کند. بعد از آن نوبت به درخشش روبرتو فیرمینو ستاره لیورپول بود که دو گل به ثمر برساند و تنها بازیکن دوگله برزیل در این بازی باشد. فیرمینو که توسط تیته به عنوان مهاجم مرکزی به میدان فرستاده شده بود در دقیقه ۳۰ یک گل و کمی بعد از شروع نیمه دوم در دقیقه ۴۹ یک گل دیگر به ثمر رساند تا نتیجه ۳-۰ به سود برزیل باشد.

حملات برزیلیها ادامه داشت و طلایی پوشان در دقیقه ۶۶ هم خوزه کاراسکو مدافع بولیوی را مجبور به اشتباه کردند تا با گل به خودی دروازه بولیوی را باز کند. اما جشنواره گل برزیل به پایان نرسیده بود و در دقیقه ۷۳ نوبت به فیلیپ کوتینیو ستاره بارسا رسید تا به گل برسد و نشان دهد عملکرد خوب اخیرش در بارسلونا بی دلیل نبوده است.

اما شاگردان کارلوس کی‌روش هم در پایتخت خود و در ورزشگاه استادیو متروپولیتانو میزبان ونزوئلا بودند.

کلمبیا در نیمه اول طوفانی ظاهر شده و به خصوص با درخشش لوئیس فرناندو موریل فروتو که در این نیمه دبل کرد موفق شد حریف خود را ۳-۰ شکست دهد.

کی‌روش تیمش را با سیستم ۴-۳-۳ به میدان فرستاده بود و در خط حمله از ترکیب خامس رودرگیز، دووان زاپاتا و موریل استفاده کرده بود. دووان زاپاتا مهاجم مرکزی تیم کی‌روش خیلی زود در دقیقه ۱۶ به گل رسید. اما بعد از او نوبت به درخشش موریل بود که ابتدا در دقیقه ۲۶ و سپس در آخرین ثانیه‌های نیمه اول توسط او به گل برسد.

کلمبیا در نیمه دوم با دستورهای کی‌روش بازی را اداره کرد تا بازی با نتیجه ۳-۰ به پایان برسد. این برای کلمبیا و کی‌روش یک برد مهم به حساب می آید چرا که بازی با ونزوئلا به شکل سنتی همیشه برای کلمبیایی‌ها دشوار بوده.

بیشتر بخوانید:

می خواهم با برزیل قهرمان جام جهانی شوم

خلاصه بازی برزیل 5 - بولیوی 0

 

 

تگ ها


کلمبیا برزیل فوتبال