دو پیشنهاد مجید کیهانی در جلسه کمیسیون مسابقات دوومیدانی آسیا

جلسه کمیسیون مسابقات کنفدراسیون دوومیدانی آسیا با حضور مجید کیهانی رئیس پیشین فدراسیون ایران برگزار شد....

به گزارش خبرگزاری مهر، اولین جلسه کمیسیون مسابقات کنفدراسیون دوومیدانی آسیا با حضور دهلان الحمد رییس کنفدراسیون دوومیدانی آسیا، شو گو دبیر کل کنفدراسیون آسیا ، سوراپونگ نایب رییس اول کنفدراسیون دوومیدانی آسیا و رییس کمیسیون مسابقات آسیا و سایر اعضای کمیسیون مسابقات کنفدراسیون دوومیدانی آسیا برگزار شد.

در این جلسه که به صورت آنلاین برگزار گردید دهلان الحمد با اشاره به اینکه کمیسیون مسابقات مهم‌ترین کمیسیون کنفدراسیون آسیا است  از اعضای این کمیسیون خواست که سه نکته مهم را در دستور کار خود قرار دهند؛

۱ ) ایجاد تنوع و تعدد در مسابقات صحرانوردی و ماراتن آسیا
۲) توجه جدی به مسابقات بخش نوجوانان
۳) و ارائه راهکارهای لازم برای استاندارد سازی مسابقات آسیایی

سپس دبیر کل کنفدراسیون آسیا پیشنهاد برگزاری مسابقات پرشها و پرتابها را ارائه کرد که مورد موافقت اعضا قرار گرفت و مقرر شد در خصوص جزئیات برگزاری این دو مسابقه در جلسه آتی بحث و تصمیم گیری شود.

سپس در خصوص مسابقات جایزه بزرگ آسیا در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ بحث و تصمیم گیری شد و مقرر گردید برای ایجاد انگیزه در همه ورزشکاران آسیایی جوایز این مسابقات افزایش یابد.

بحث سطح بندی مسابقات ماراتن و جاده آسیا در سه سطح طلایی ، نقره ای و برنزی از دیگر مباحث مطرح شده در جلسه بود و تصمیمات لازم در این خصوص اتخاذ گردید.

همچنین مجید کیهانی پیشنهاد برگزاری مسابقات جوانان آسیا در سال ۲۰۲۰ را ارائه و بر لزوم برگزاری این مسابقات برای این رده سنی تاکید کرد که مقرر گردید با توجه به شیو ع کرونا در جلسه آتی در این خصوص تصمیم گیری شود.

همچنین کیهانی پیشنهاد برگزاری دایموند لیگ آسیا و لیگ باشگاههای آسیا را ارائه کرد که مقرر شد در جلسات آتی در این خصوص بحث و تصمیم گیری شود.

تگ ها


مجید کیهانی دوومیدانی کنفدراسیون دوومیدانی آسیا