دکتر ناجی: خودم از استقلالی‌ها تست گرفتم

رئیس مرکز تحقیقات ویروس شناسی بیمارستان مسیح دانشوری می گوید نتیجه تست های انجام شده بازیکنان استقلال قطعی است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دکتر علیرضا ناجی رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری که تست‌های بازیکنان تیم استقلال توسط او و همکارانش انجام شده، در گفت‌وگو با «فرهیختگان» به تشریح اتفاقات رخ داده پرداخت و گفت: «من استاد‌تمام ویروس‌شناسی در دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی هستم، آزمایشگاهی که بنده در آن هستم نیز یکی از آزمایشگاه‌های عمده و پیشرو در تشخیص بیماری کووید-۱۹ است. از سویی بیمارستان ما یک بیمارستان تخصصی ریه است و ما درگیر تشخیص این نوع از بیماری‌ها هستیم.»

دکتر ناجی درباره حواشی پیش آمده درباره تست کرونای بازیکنان استقلال گفت: «باشگاه استقلال از بنده دعوت کرد تا قبل از بازی این تیم با تیم پارس جنوبی جم، تست کرونا از بازیکنان آنها بگیرم. روز ۱۳ تیر من خودم به همراه یکی از همکارانم به نام آقای آذری، به مجموعه ورزشی انقلاب، محل تمرین تیم استقلال رفتیم و از ۶۱ نفر از پرسنل و بازیکنان استقلال تست گرفتیم و تا ساعت ۳ ونیم صبح من و همکارانم در آزمایشگاه بودیم که جواب اولیه را برای این تیم ارسال کنیم.»

رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری گفت: «برای این که بتوانیم سریع جواب این تست را بگیریم از یک روش استخراج خاصی استفاده کردیم که برای یک شرکت خارجی است و حساسیت آن نسبت به روش‌های استخراج متداول، کمتر است ولی پاسخ را سریع می‌دهد. یعنی تا حدود بیست دقیقه تا نیم ساعت می‌توانیم کل نمونه را استخراج کنیم و به پاسخ برسیم.»

دکتر ناجی ادامه داد: «تست اولیه را که بررسی کردیم، نتیجه آزمایش تعدادی از بازیکنان استقلال و کادر (یک نفر از پزشکان و بقیه از بازیکنان) مثبت شد و من همان موقع نتایج را به صورت پیامکی به اطلاع باشگاه رساندم.»

رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری ادامه داد: «به باشگاه این را هم گفتم که براساس مشاهده‌ای که ما کردیم حتما باید از طریق روش حساس هم استفاده بکنیم و این کار را هم کردیم و همکارانم این بار فقط تست بازیکنان را به صورت اورژانسی با روش حساس استخراج کردند.»

دکتر ناجی ادامه داد: «به باشگاه اطلاع دادم تعداد موارد مثبت قطعی باشگاه استقلال تا ساعت ۱۷ روز گذشته ۱۲ نفر (یک نفر پزشک تیم و بقیه از بازیکنان) است و یک نفر هم مشکوک بود که امروز اعلام می‌کنیم.»

او همچنین گفت: «قصد داریم بقیه نمونه‌ها را هم با روش حساس بررسی کنیم که این‌ها دیگر از بازیکنان نیستند و شامل کادر تیم خواهد بود.»

دکتر ناجی با بیان اینکه من واقعا متاسف شدم که جان هموطنانمان را به خطر می‌اندازیم تا یک لیگ فوتبال برگزار شود، گفت: «درست است که همه ما دل در گرو یک تیم داشته باشیم اما همه این تیم‌ها و بازیکنان، عزیزان و هموطنان ما هستند. من هیچوقت شرافت پزشکی و مقام استادی خودم را زیر سوال نمی‌برم که کار عجیب و غریب انجام دهم. تمام مدارک و نمونه‌های مربوط به تست این افراد موجود است.»

رئیس مرکز تحقیقات ویروس‌شناسی بیمارستان دکتر مسیح دانشوری با گلایه از برخی ادعاهای مطرح شده گفت: «از دیروز موارد مختلف تماس و مصاحبه‌های عجیب و غریب را شاهد بودم مبنی بر اینکه این‌ها دروغ می‌گویند! یا مدعی شدند که تست‌ها را در یک بیمارستانی انجام دادند که جواب آن‌جا مطمئن نیست!»
او با بیان اینکه چرا باید یک بلوای این چنینی ایجاد شود، گفت: «مگر اتفاق عجیب و دور از ذهنی است که بازیکنان فوتبال آن هم در این وضعیت جامعه و این شرایط سختی که داریم تستشان مثبت باشد؟ شما تیم‌ها را با شرایط نامطلوب و عدم رعایت مسائل بهداشتی این طرف و آن طرف می‌برید و من به شما قول می‌دهم خیلی از تیم‌های دیگر هم نمونه مثبت دارند و شاید اعلام نمی‌کنند.»


دکتر ناجی با بیان اینکه از هجمه‌ای که اتفاق افتاده ناراحت شده است، گفت: «من می‌دانم که مشکلات وجود دارد، فدراسیون هم برای ادامه لیگ و... دچار مشکلاتی است اما باید منطق را هم در کنار خودمان داشته باشیم. ما نباید جان افراد را به خطر بیاندازیم که یک کاری انجام شود. شرایط کشور در رابطه با کووید-۱۹ شرایط مساعدی نیست و مثبت شدن تست بازیکنان هم اصلا چیز عجیب و غریبی نیست.»


دکتر ناجی درباره صحت تست‌های صورت گرفته گفت: «در آزمایشگاه من نمونه‌ها موجود است، تمام فایل‌های تشخیصی هم وجود دارد و می‌توانند بررسی کنند. برای من این اتفاقات واقعا ناراحت‌کننده بود. من از ۶۱ نفر شامل کادر و بازیکنان تست گرفتم و نمی‌دانم این بازیکنان برای چه رده‌ای بوده‌اند. من در ارتباط با کار حرفه‌ای خودم توضیح داده‌ام و کاری به سایر مسائل ندارم. اسامی را هم در اختیار باشگاه گذاشته‌ام و از آنها می‌توانید بپرسید که کدامشان کادر تیم و کدام‌شان بازیکنان و از چه رده ای و... بوده‌اند.»

بیشتر بخوانید:

فرشید اسماعیلی مبتلا به کرونا نیست

رمضانی: کرونای ما صوری نیست/ نرفتن استقلال به جم پشت پرده ندارد

 

 

تگ ها


استقلال تهران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال