دیاباته به استراماچونی:من آماده‌ام!

سرمربی ایتالیایی استقلال در انتظار تأیید پزشک برای بازی دادن به غول مالیایی تیمش است....

دیاباته به استراماچونی:من آماده‌ام!

به گزارش مدال،گلزنی در هفته اول برای هر مهاجمی بهترین نتیجه ممکن است. مهاجمی که در هفته اول گل بزند یقیناً در هفته‌های بعد با انرژی و انگیزه بیشتری در ترکیب تیمش قرار می‌گیرد و ایضاً از اعتماد به نفس کافی هم برخوردار است. شاید به همین دلیل است که شیخ دیاباته نیز اصرار دارد در بازی با ماشین‌سازی در ترکیب استقلال قرار بگیرد. دیاباته اهمیت گلزنی در همین هفته را به‌خوبی می‌داند اما مصدومیت او دست استراماچونی را خواهد بست، اما احتمال اینکه شیخ دقایقی در ترکیب استقلال قرار بگیرد بسیار است. پزشکان استقلال به‌زودی نتیجه نهایی درباره وضعیت آمادگی این بازیکن را به سرمربی استقلال خواهند داد.

فقط تأیید نهایی پزشکان استقلال باقی مانده تا استراماچونی مجوز بازی دادن به مهاجم دومتری را برای بازی با ماشین‌سازی در دست داشته باشد. دیاباته با مصدومیتی از ناحیه زانو مواجه بود که این مصدومیت تا حد بسیاری برطرف شده و این بازیکن حتی مجوز حضور در تمرینات گروهی را هم به‌دست آورده است.
شیخ در اولین تمرین بعد از مدت‌ها دوری آنقدر باانگیزه و پرتلاش نشان داد که حالا استراماچونی را به بازی گرفتن از او در نخستین دیدار لیگ نوزدهم ترغیب کرده است.
استراماچونی می‌داند اگر از همین بازی شیخ بتواند برای استقلال در نقش یک مهاجم گلزن عملکرد درخشانی داشته باشد و گل بزند، بدون شک در بازی‌های آتی نیز روند گلزنی‌هایش ادامه خواهد داشت، اما از سویی بازی گرفتن از این مهاجم تنومند قدری هم ریسکی است و چنانچه دیاباته دوباره با مصدومیت مواجه شود، آنگاه احتمال دارد مدت دوری‌اش از بازی‌ها و تمرینات گروهی تمدید شود.
دیاباته خود انگیزه‌های بسیاری برای بازی دارد و حتی در صحبت‌های خصوصی که با سرمربی استقلال داشته، اعلام کرده می‌تواند در ترکیب استقلال بازی کند. او این جملات را به سرمربی استقلال گفته: «شرایطم خوب است و فکر می‌کنم می‌توانم 90 دقیقه هم برای استقلال بازی کنم اما در نهایت تصمیم با شما است.»
دیاباته درباره میزان انگیزه و آمادگی‌اش با پزشک استقلال (دکتر ستوده) هم صحبت‌هایی کرده و به او اعلام کرده می‌تواند در بازی اول برای استقلال به میدان برود، اما استراماچونی هنوز از دکتر ستوده مجوز نهایی برای بازی گرفتن از دیاباته را دریافت نکرده است.
پزشک باشگاه استقلال اعلام کرده ظرف یکی، دو روز آتی و تا یک روز قبل از بازی با ماشین‌سازی تکلیف این بازیکن را روشن خواهد کرد، اما اینطور که از شواهد پیدا است شیخ استقلال را در سفر به تبریز همراهی خواهد کرد و در لیست هم قرار خواهد گرفت.
در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن او در ترکیب اصلی به میدان خواهد رفت و در بدبینانه‌ترین شکل ممکن او به‌عنوان بازیکن تعویضی دقایقی حضور در ترکیب استقلال را تجربه خواهد کرد.
پست بازی دیاباته، مهاجم رأس است و اگر به ترکیب اصلی نرسد به احتمال بسیار زیاد این محسن کریمی است که به جای او در ترکیب اصلی به میدان خواهد رفت.
با این حال شیخ در برنامه‌های درازمدت استراماچونی قرار دارد و اگر آن مصدومیت کهنه که گریبانش را گرفته اذیتش نکند احتمالاً قادر است یک فصل خوب را با استقلال رقم بزند و به‌عنوان یک مهره کلیدی در خط آتش قرار بگیرد.
قد بلند دیاباته این امکان را به استراماچونی می‌دهد که با تاکتیک ارسال‌های بلند، استقلال را به گلبرساند.دیاباته به عنوان یک مهاجم تنومند و بلندقد به راحتی می‌تواند دروازه‌بان‌های لیگ را با چالش‌های بسیاری مواجه کند.
او وقتی با این فیزیک به آسمان برخواهد خاست، یقیناً کمتر مدافعی می‌تواند روی سرش، سر بزند و این فقط دروازه‌بان‌ها هستند که می‌توانند با دست‌های خود مانع رسیدن این بازیکن به توپ شوند که این جدال‌ها در طول بازی‌های لیگ نوزدهم بسیار جذاب خواهد بود.
 

تگ ها


لیگ برتر فوتبال ایران شیخ دیاباته اخبار تیم استقلال هفته اول لیگ نوزدهم ماشین سازی استقلال ماشین سازی-استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال