دیاباته و چشمی باید کارت زرد می‌گرفتند/ پنالتی پرسپولیس درست بود

کارشناس داوری فوتبال ایران با بیان اینکه پنالتی اعلام شده برای سپاهان مقابل پارس جنوبی درست نبود، گفت: شیخ دیاباته و روزبه چشمی در بازی با تراکتور باید کارت زرد می‌گرفتند....

به گزارش خبرنگار مهر، حیدر سلیمانی درباره عملکرد داوران فوتبال ایران بعد از شروع مجدد مسابقات لیگ برتر گفت: بازی هایی که بعد از کرونا آغاز شد فوق العاده کسل کننده است و چون هیجان ندارد، نمی توان داور را آنطور که باید و شاید ارزیابی کرد. داوران بیشتر در یک سوم میانی زمین قضاوت می کنند و حرکات سرعتی که بتواند تمرکز را از داور بگیرد مشاهده نمی کنیم.  اکثر زمان ها و صحنه های بازی، درگیری های ناشی از خستگی مفرط بازیکنان است و داوران دارند درگیری ها را مدیریت می کنند.

کارشناس داوری فوتبال ایران در خصوص عملکرد اکرمی داور بازی استقلال و تراکتور تاکید کرد: در بازی استقلال دو، سه صحنه داشتیم که فقط می خواهم اشتباه داور را بگویم. در نیمه دوم درگیری رضاوند بازیکن استقلال با بازیکن تراکتور پیش آمد که داور به هر دو بازیکن اخطار داد. منشا این درگیری بازیکن تراکتور بود و دادن اخطار به رضاوند لازم نبود. 

سلیمانی ادامه داد: در دقیقه ۵۸ شیخ دیاباته با مدافع تراکتور تا محوطه جریمه پیش رفت. پای دیاباته در آن صحنه بیش از حد بالا آمد و مدافع تراکتور آسیب دید. داور به اعلام خطا به سود تراکتور بسنده کرد ولی حداقل می توانست کارت زرد بدهد. چون جدال بر سر توپ بود، نمی شد گفت کارت قرمز لازم است و خطای شدید محسوب نمی شد.

وی تصریح کرد: در دقیقه ۹۳ مسعود شجاعی بازیکن تراکتور فرصت خوبی را ایجاد کرده بود که روزبه چشمی او را با خطا مواجه کرد. هم خطا و هم اخطار از دید داور دور ماند. اکرمی در این سه صحنه اشتباه کرد. 

کارشناس داوری فوتبال ایران که با رادیو ورزش گفتگو می کرد، گفت: به داوران در این هفته نمره ۷.۵ می دهم. بازی ها سخت نیست و به خاطر نبود تماشاگران، فشار روی داوران وجود ندارد. بازیکنان هم در آمادگی کامل به سر نمی برند که استارت های آنچنانی بزنند و داوران هم با آنها استارت بزنند.

سلیمانی با انتقاد از درگیری های رخ داده در بازی گل گهر با پیکان خاطرنشان کرد: از درگیری های مربیان و داوران ناراحتم. هر دو اگر نباشند بازی برگزار نمی شوند. این دو پست در رشد فوتبال تاثیرگذار هستند پس باید با هم تعامل داشته باشند. مربیان ما باید مثل مربیان لیگ برتر انگلیس نشان بدهند که بازی زیبا می خواهند و داور را وادار کنند قضاوت های خوب داشته باشد. همیشه داریم درگیری می بینیم و این درگیری هم ناشی از عدم آمادگی بازیکنان است. 

کارشناس داوری در پایان درباره اعلام پنالتی به سود پرسپولیس و سپاهان در این هفته، گفت: پنالتی پرسپولیس کاملا درست بود. علی علیپور با زرنگی و زیرکی این پنالتی را گرفت و خودش را در مسیر بازیکن حریف قرار داد. مدافع ماشین سازی قصد خطا نداشت ولی علیپور طوری روی زمین سرنگون شد که داور پنالتی گرفت. اگر داور پنالتی نمی گرفت اینقدر حاشیه برایش ایجاد نمی شد! این اتفاق در بازی پارس جنوبی و سپاهان هم رخ داد. بازیکن سپاهان در مسیر بازیکن پارس آمد اما برخوردی انجام نشد و داور به اشتباه برای سپاهان پنالتی اعلام کرد.

تگ ها


تیم فوتبال استقلال تهران تیم‌فوتبال تراکتور حیدر سلیمانی تیم فوتبال پرسپولیس روزبه چشمی شیخ دیاباته