دیدارهای دوستانه لیگ برتری‌ها در قرنطینه

با وجود انتشار اطلاعیه شماره ۵ ستاد مقابله با ویروس کرونا در ورزش اما کماکان برخی باشگاه ها روند تمرینات و آماده سازی را ادامه می دهند....

به گزارش مدال و به نقل از "ورزش سه"، سازمان لیگ برتر تمام مسابقات فوتبال باشگاهی را به دلیل شیوع تا پایان سال لغو کرد اما برخی تیم ها کماکان تمرینات و بازی های دوستانه شان را ادامه می دهند. امروز ستاد مقابله با ویروس کرونا در ورزش اطلاعیه شماره ۵ این ستاد را منتشر کرد که در این اطلاعیه آمده است :" با توجه به گزارش های ستاد ملی مقابله با کرونا مبنی بر ادامه شرایط موجود در خصوص شیوع این بیماری و لزوم اقدامات پیشگیرانه، به استحضار می رساند تمام رویدادهای ورزشی سراسر کشور از جمله لیگ های فوتبال، تمام اماکن ورزشی و تمرینات تیم های باشگاهی تا پایان سال تعطیل خواهد بود."


امروز اما تیم های پارس جنوبی و نساجی یک بازی تدارکاتی برگزار کردند که با توجه اطلاعیه ستاد مقابله با کرونا کمی عجیب به نظر می رسد. هرچند اطلاعیه شماره ۵ ستاد صبح امروز به طور رسمی اعلام شد و احتمالا بازی تیم های نساجی و پارس از قبل هماهنگ  شده بوده اما امکان لغو یک بازی دوستانه وجود دارد و کار دشواری است.


با وجود شیوع بیماری کرونا در ایران و رشد خطرناک آن در شهرهای مختلف به نظر  می رسد که اطلاعیه هایی از این دست باید از سوی باشگاه های ورزشی بسیار جدی گرفته شود. بازیکنان و اعضای کادر  یک تیم فوتبال نیز می توانند به این ویروس مبتلا شده و حتی ناقل این بیماری به دیگران و بخصوص نزدیکانشان باشند.


با توجه به قدرت بالای سرایت این ویروس خطرناک تنها راه مقابله با آن پیشگیری و عدم حضور در اماکن عمومی است. اطلاعیه شماره ۵ ستاد مقابله با کرونا تاکید دارد که  تمامی باشگاه ها و امکان ورزشی و تمرینات تیم ها تا پایان سال تعطیل هستند و به نظر می رسد تخطی از این قوانین بتواند عواقبی هم برای تیم ها داشته باشد.

بیشتر بخوانید:

اتفاق تلخ برای هافبک برزیلی پارس جنوبی

تگ ها


پارس جنوبی جم لیگ برتر لیگ برتر ایران کرونا فوتبال فوتبال ایران نساجی نساجی مازندران فوتبال