Banner

۵ دیدار حساس مرحله گروهی لیگ قهرمانان ۲۰-۲۰۱۹؛ نبرد اشرافی‌ها

مرحله گروهی لیگ قهرمانان قرعه‌کشی شد و به این ترتیب می‌توان از حالا در انتظار ۵ دیدار حساس در این مرحله بود....

مرحله گروهی لیگ ‌قهرمانان قرعه‌کشی شد و تیم‌ها حریفان خود را شناختند. با وجود آن‌که به علت سیدبندی، در مرحله اول نباید منتظر دیدارهای حساس و جذاب پرتعدادی باشیم اما هم‌چنان به دلیل هم‌گروهی برخی تیم‌ها می‌توان امیدوار بود ۵ دیدار جذاب و حساس را مشاهده کنیم.
پاری‌سن‌ژرمن – رئال‌مادرید
این دو برای دومین بار در تاریخ لیگ قهرمانان در یک گروه قرار گرفته‌اند. در آن دوره دیدار رفت در فرانسه ۰-۰ و دیدار برگشت در اسپانیا ۱-۰ به سود رئال خاتمه یافت. آخرین مصاف این دو تیم در مرحله حذفی فصل ۱۸-۲۰۱۷ رخ داد که رئال در مجموع ۵-۲ حریف را شکست داد و قهرمان شد. اهمیت دیدار این دو تیم به دلیل حوشی ایجاد شده در انتقال نیمار است. این دو تیم همواره جزو پرستاره‌ترین تیم‌های اروپا هستند.

 

یوونتوس – اتلتیکومادرید
تکرار دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی فصل قبل قطعا برای فوتبال‌دوستان جذاب خواهد بود. دیداری که به دلیل کری بین سیمئونه و رونالدو جذاب‌تر از آن‌چه تصور می‌شد برگزار شد. یووه و اتلتیکو در مرحله گروهی فصل ۱۵-۲۰۱۴ در یک گروه حضور داشتند که بازی‌شان در تورین ۰-۰ و در مادرید ۱-۰ به سود اتلتیکو به پایان رسید.

 

لیورپول – ناپولی
این دو تیم سال گذشته هم در یک گروه قرار داشتند. در دیدار رفت ناپولی با گل دقایق پایانی اینسینیه حریف را شکسست داد و در بازی برگشت لیورپول در حالی که نیاز به برد با اختلاف ۱ گل یا با بردی با دو گل زده یا بیشتر نیاز داشت، توانست ناپولی را ۱-۰ شکست دهد.
ناپولی و لیورپول شباهت‌های بسیاری دارند. مربیان هر دو تیم فاتح لیگ قهرمانان شده‌اند و در خط حمله بسیار قوی هستند. این دو تیم در دیدار پیش فصل امسال به مصاف هم رفتند که در این بازی ناپولی توانست ۳-۰ حریف را شکست دهد.

بارسلونا – دورتموند
این دو تیم تا به حال در لیگ قهرمانان مقابل هم قرار نگرفته‌اند اما نقطه مشترکشان تیمی سفیدپوش به نام رئال است! دورتموند در یک دهه اخیر ۱۰ بار با رئال بازی کرده که رکوردی در حد برگزاری ال‌کلاسیکو است! 
تنها مصاف اروپایی این دو تیم در سوپرکاپ ۱۹۹۷ اتفاق افتاد که بارسا در دیدار رفت ۲-۰ دورتموند را شکست داد و در بازی برگشت که دو ماه بعد برگزار شد، دو تیم به تساوی ۱-۱ رسیدند تا کاتالان‌ها قهرمان شوند.

بارسلونا – اینترمیلان
بدون هیچ شکی گروه F امسال با حضور بارسا، اینتر و دورتموند گروه مرگ امسال است. سال گذشته بارسال بدون مسی توانست در دیدار رفت ۲-۰ پیروز شود اما در بازی برگشت دو تیم به تساوی ۱-۱ رسیدند. اینتر امسال به شدت تقویت شده و با حضور کونته روی نیمکت، می‌خواهد در لیگ قهرمانان بدرخشد. از سوی دیگر بارسا هم با حضور گریزمان و دی‌یونگ و جذب احتمالینیمار بسیار قوی‌تر از قبل شده و می‌تواند انتظار داشت دیدار بارسلونا و اینتر جذاب‌تر از همیشه برگزار شود.
این دیدار می‌تواند یاد و خاطره دیدار این دو تیم در لیگ قهرمانان فصل ۱۰-۲۰۰۹ را زنده کند که در آن مصاف مورینیو توانست پپ را در مجموع دو بازی شکست دهد و با شکست بایرن در فینال، فاتح لیگ قهرمانان شود.

بیشتر بخوانید:

برنامه کامل بازی‌های مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا

تگ ها


لیگ_قهرمانان_۲۰ ۲۰۱۹ دیدارهای حساس پاری سن ژرمن یوونتوس اتلتیکو مادرید بورسیا دورتموند رئال مادرید بارسلونا ناپولی UEFA Champions League فوتبال