دیدار رئیس کمیته ملی المپیک با مسئولان ورزشی عراق در عمان

رئیس کمیته ملی المپیک ایران با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک عراق دیدار و گفتگو کرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، در ادامه دیدارهای رسمی سید رضا صالحی امیری و مسئولیان کمیته ملی المپیک با مسئولان ورزش کشورهای آسیایی در حاشیه مجمع عمومی شورای المپیک آسیا (OCA) هیأت ورزشی کشورمان به طور جداگانه نشست دوستانه‌ای را با وزیر ورزش و رئیس کمیته ملی المپیک عراق برگزار کردند.

در این دیدار که سجادی، پیمان فخری و فرید فتاحیان نیز رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان را همراهی می‌کردند، صالحی امیری بر اجرای کامل مفاد تفاهم نامه این کشور با ایران تاکید و خواستار اجرایی شدن آن شد.

صالحی امیری خطاب به عدنان دیر جواب، وزیر ورزش و سلمان محمودی راد رئیس کمیته المپیک این کشور اظهار داشت: همانطور که پیش از این نیز اعلام کرده‌ام ما، وزارت ورزش و حتی همه فدراسیون‌های ورزشی ما با تمام ظرفیت آماده ارائه کمک و همراهی به کشور دوست و همسایه خود عراق هستیم و در تمامی بخش‌های نرم افزاری، مشاوره‌ای و آموزشی به محض درخواست، اقدام لازم را انجام خواهیم داد.

وی تصریح کرد: عراق ورزشکاران خوبی دارد و حتی تعدادی از مربیان ایرانی در این کشور در رشته‌های مختلفی همچون کاراته مربیگری کرده‌اند و ما می‌توانیم در عرصه بین المللی همچون بازگشت این رشته به المپیک با همکاری دیگر کشورها سیاست همسویی داشته باشیم.

مسئولین ورزش عراق نیز ضمن تقدیر و تشکر از حمایت‌های ایران در تمامی مسائل مختلف از کشورشان خواستار تعامل و همکاری نزدیکتر نهادهای ورزشی دو کشور شدند. رئیس کمیته ملی المپیک عراق از علاقمندی رشته‌های المپیکی این کشور برای برپایی اردوهای مشترک خبر داد که مورد استقبال طرف ایرانی قرار گرفت.

برپایی دیدارهای دوستانه و کلاسهای آموزشی مشترک بعد از کنترل بیماری کرونا از دیگر مواردی بود که در این نشست مطرح گردید و مقرر شد تا پیگیری شود.

تگ ها


سید رضا صالحی امیری کمیته ملی المپیک عراق المپیک