دیدار مجدد صالحی امیری با توماس باخ

رئیس کمیته ملی المپیک که دو هفته پیش با توماس باخ، رئیس کمیته بین‎المللی المپیک دیدار کرده بود، در حاشیه بازی‎های المپیک جوانان دیدار دوباره‎ای با وی داشت ......

رئیس کمیته ملی المپیک که دو هفته پیش با توماس باخ، رئیس کمیته بین‎المللی المپیک دیدار کرده بود، در حاشیه بازی‎های المپیک جوانان دیدار دوباره‎ای با وی داشت.

به گزارش مدال، در این دیدار گرم و صمیمی که دکتر رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک نیز در آن حضور داشت، توماس باخ ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات پیگیرانه دکتر صالحی امیری بخصوص هماهنگ کردن ملاقات مهم و حساس رئیس جمهور و وی در حاشیه نشست سازمان ملل متحد گفت: از شما به جهت توجه ویژه به ایجاد ارتباط هر چه بیشتر بین کمیته ملی المپیک و کمیته بین المللی المپیک خوشحال و سپاسگذارم.

وی دیدار با دکتر روحانی در نیویورک را نقطه عطفی در روابط این نهاد بین المللی با کشور ایران برشمرد و گفت: خوشبختانه در صحبتهای رئیس جمهور ایران با من پر بود از پیامهای امید بخش و امیدوار کننده به آینده روشن و همراه با برنامه ورزش ایران.

باخ بار دیگر ضمن ابراز خرسندی از هماهنگی صورت گرفته برای برپایی این نشست مهم اظهار داشت: این دیدار نشان دهنده توجه دکتر روحانی به مقوله ورزش، جوانان وسلامت جامعه ایران است که بابت این نگاه به شما تبریک می گویم. مطئنم با استفاده از این نگاه و ظرفیت، رابطه خوب ما با کمیته ملی المپیک منجر به حمایتهای بیش از پیش خواهد شد و شاهد روزهای پرفروغی در ورزش قهرمانی ایران خواهیم بود.

رئیس کمیته بین المللی المپیک پیگیری حضور زنان در ورزشگاه ها را یکی از مهمترین محورهای ملاقات با دکتر روحانی عنوان کرد و  گفت: بسیار خوشحالم که نگاه رئیس جمهور دکتر روحانی نیز به این موضوع و مطالبه مهم زنان ایرانی مثبت وحمایتی است. امیدوارم خیلی زودتر از آن چیزی که فکر می کنم زمینه های این حضور مهم و ارزشمند مهیا شود.

وی در پایان از پیگیری مصوبات نشست قبلی با دکتر صالحی تشکر کرد و گفت: انصافا به رابطه کنونی دو نهاد بسیار امیدوارم و درخواست دارم که این رویه ادامه یابد، شک نداشته باشید که خودم و کمیته بین المللی المپیک تمام همکاری لازم برای توسعه ورزش ایران را بعمل خواهیم آورد.

دکتر صالحی امیری نیز از برپایی این نشست تشکر کرد و گفت: دیدار شما با دکتر روحانی موج جدیدی از امید به آینده را در بین جوانان علاقمند به ورزش و مسئولین ورزش کشورمان ایجاد کرد و مطمئنم که خیلی زود نتایج مثبت این ملاقات را در بخش های مختلف بدنه ورزش احساس خواهیم کرد.

وی از دستورهای باخ برای همکاری هر چه بیشتر و موثر بخش های مختلف IOC با کمیته ملی المپیک تقدیر و تشکر کرد و از وی برای حضور در کشورمان بصورت رسمی دعوت بعمل آورد.

رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان در پایان گزارشهایی از فعالیتهای صورت گرفته در وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک ، فدراسیونها و اتحاد و همدلی ایجاد شده بین این مجموعه ها ارائه داد.

تگ ها


المپیک