دیناموزاگرب ۱ منچسترسیتی ۴ ؛ پیروزی سیتیزن‌ها با هتریک ژسوس

منچسترسیتی در حالی که صعود خود را قطعی می‌دید موفق شد در زاگرب، دینامو را با نتیجه‌ای پرگل شکست دهد...

به گزارش خبرنگار مدال، در آخرین شب از مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، دینامو زاگرب در ورزشگاه ماکسیمیر میزبان منچسترسیتی بود که این بازی در نهایت با برتری ۴-۱ سیتیزن‌ها به پایان رسید.

خیال سیتیزن‌ها بابت صدرنشینی راحت بود اما دیناموزاگرب برای صعود محکوم به کسب پیروزی در این بازی بود. میزبان بازی را بهتر آغاز کرد و در دقیقه ۱۰، پاس عالی کاژیور با ضربه والی دنی اولمو تبدیل به گل اول کروات‌ها شد.

بعد از این گل سیتی بازی را در دست گرفت و در دقیقه ۳۴، روی پاس ریاض محرز این گابریل ژسوس بود که گل تساوی را به ثمر رساند. در ادامه تلاش‌های دو تیم ثمری نداشت و نیمه اول با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

سیتیزن‌ها در نیمه دوم مالک توپ و میدان بودند و در دقیقه ۵۰ پاس فودن به ژسوس رسید و ستاره برزیلی با یک تو سر توپ زیبا و ضربه‌ای دقیق گل دوم خودش و تیمش را به ثمر رساند. دقایقی بعد این بار ارسال بنژامن مندی در تیر دورتر با ضربه گابریل ژسوس تبدیل به گل شد تا ستاره برزیلی شب درخشان خود را کامل کند.

تلاش‌های دو تیم ادامه داشت تا در دقیقه ۷۸، روی ریباند ضربه سر اوتامندی، رحیم استرلینگ دروازه دینامو را برای چهارمین بار گشود، اما داور به دلیل آفساید گل را مردود اعلام کرد. اما در دقیقه ۸۳، روی پاس کات‌بک عالی برناردو سیلوا، فیل فودن موفق شد دومین گل خود در این رقابت‌ها را به ثمر برساند. در ادامه اتفاقی رخ نداد تا بازی با برتری ۴-۱ سیتیزن‌ها به پایان برسد.

سیتی با این پیروزی ۱۴ امتیازی شد و به عنوان صدرنشین راهی مرحله حذفی شد. در دیگر دیدار این گروه آتالانتا ۲-۰ شاختار دونتسک را شکست داد و در کمال شگفتی با ۷ امتیاز به عنوان تیم دوم صعود کرد.

ببینید:
خلاصه بازی دینامو زاگرب 1 منچسترسیتی 4 / ویدیو

تگ ها


ورزشگاه ماکسیمیر فوتبال جهان مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا سیتیزن‌ها لیگ قهرمانان اروپا منچستر سیتی دینامو زاگرب دینامو زاگرب-منچستر سیتی UEFA Champions League فوتبال