دینو زوف: ایتالیا رکورد کلین‌شیت را خواهد شکست

دینو زوف، دروازه بان سابق تیم ملی ایتالیا، معتقد است که آتزوری رکورد ۱۱۴۳ دقیقه کلین شیت را خواهد شکست....

به گزارش "ورزش سه"، اگر تیم ملی ایتالیا در دیدار خود از مرحله یک هشتم نهایی در روز شنبه برابر اتریش بتواند دروازه خود را بسته نگه دارد، رکورد تاریخی دینو زوف در آتزوری شکسته خواهد شد و دروازه بان سابق تیم ملی ایتالیا و یوونتوس معتقد است که این اتفاق خواهد افتاد.

دینو زوف به گاتزتا دلو اسپورت گفت: "این رکوردی قابل دسترسی است. فکر می کنم ایتالیا موفق می شود به این رکورد برسد. این به معنای دستیابی به یک رکورد فوق العاده است."

زوف در پاسخ به این سوال که آیا از شکسته شدن رکوردش ناراحت خواهد شد یا نه، گفت: "این یک رکورد تیمی است. دروازه بان آخرین مدافع تیم است."

اما زوف همچنین هشدار داد که شاگردان روبرتو مانچینی باید در بازی فردا از تهدید اتریش آگاه باشند.

زوف گفت: "من هیچ کس را دست کم نمی گرفتم، حتی اگر ما روی کاغد تیم برتر بودیم. با اینطور بازی کردن ایتالیا می تواند امیدوار به رسیدن به فینال باشد."

زوف در یورو ۲۰۰۰ سرمربی تیم ملی ایتالیا بود که به فینال هم رسید اما برابر فرانسه شکست خورد.

زوف افزود: "شور و شوق چیزی است که به سرعت به دست می آید، اما به راحتی هم از دست می رود. من تحت تأثیر آمار خارق العاده این تیم ملی قرار گرفته ام. و در ورزش آمار و اعداد همه چیز هستند.

آنها تیم جوانی هستند که مطمئنا به افتخار می رسند اما باید در یان رقابت های قهرمانی اروپا شروع به دست و پا کردن اسم و رسمی برای خودشان بکنند."

تگ ها


تیم ملی ایتالیا روبرتو مانچینی یورو ۲۰۲۰