دین محمدی: استقلال نباید جای رشد بازیکنان باشد

پیشکسوت استقلال معتقد است همین که فرهاد مجیدی تیم را خودش بسته یک پوئن محسوب می شود اما در این بین انتقاداتی نیز نسبت به خرید ها دارد....

به گزارش "ورزش سه"، اسامی اولیه تیم ملی قبل از بازی سوریه و عراق بازخوردهایی داشت که سیروس دین محمدی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: نفراتی دعوت شدند که بعضی هایشان برای اولین بار است که قرار است پیراهن تیم ملی را بر تن کنند شاید اگر لژیونرها اضافه شوند شرایط بهتر شود ولی بازی با سوریه مقدماتی جام جهانی است و اینگونه بازی ها جای ریسک کردن نیست که بشود کسانی که تا به حال در تیم ملی بازی نکردند در این دیدار بازی کنند اگر تیم ملی اشتباه کند شرایط سخت تر می شود. شاید دعوت از این بازیکنان جدید برای آینده خوب باشد ولی به نظر من باید باید با یک تیم خیلی قوی به مصاف سوریه رفت.


پیشکسوت استقلال در خصوص اینکه نفرات بیشتری از این تیم نسبت به اردوهای قبلی تیم ملی دعوت شده اند ادامه داد: آقاسی و نیک نفس را که فعلا نمی‌توان گفت از استقلال دعوت شدند چون به خاطر عملکردشان در فولاد مورد توجه قرار گرفتند ولی چهار نفر از استقلال دعوت شدند و قایدی هم به نوعی از استقلال دعوت شد چون تازه تیم عوض کرده است. کسانی که به تازگی دعوت شدند باید بدانند که کار سختی دارند و تمرکز بالایی داشته باشند.


بازیکن اسبق تیم ملی در مورد حریف ما یعنی سوریه عنوان کرد: سوریه یک تیم خیلی قوی است و از نظر بدنی و جنگندنگی خیلی خوب کار می‌کند ولی فکر نکنم حضورشان از نظر فوتبالی به ما بچربد اگر اتوبوسی دفاع نکنند راحت شکستشان می دهیم و اگر بخواهند این کار را انجام بدهند کارمان یک مقدار سخت می شود و باید بتوانیم از همان اول کار را در دست بگیریم.


دین محمدی در مورد دیدار بعدی با عراق نظرش را اینگونه بیان کرد: عراق همیشه تیم خوبی داشته و مقابل ما گردن‌کلفت بازی کرده همانطور که گفتم این بازی ها جای ریسک ندارد و باید با تمام قوا بازی کنیم اگر نتوانیم خدایی نکرده به جام جهانی برویم کارمان خیلی سخت می شود.


وی در مورد نگرانی هواداران استقلال بابت فصل نقل و انتقالات و اعتقاد برخی مبنی بر اینکه بازیکنان جایگزین شده به اندازه بازیکنانی که جدا شدند قوی نیستند گفت: به نظر من تیم بزرگ بازیکن بزرگ میخواهد. من خیلی اوقات با هواداران برخورد دارم و بعضی اوقات می بینم که هواداران جلوی در باشگاه می ایستند. در هر حال این ها انتظار دارند. قدیم بازیکنان ملی پوش به استقلال و پرسپولیس می رفتند ولی  الان یکی، دو بازیکن جذب شدند که من نمی‌دانم در باشگاه قبلی شان تاثیرگذار بودند یا خیر؟ باید بازیکنی به استقلال بیاید که تاثیرگذار باشد و اگر اینگونه نباشد به درد باشگاه استقلال نمی خورد. استقلال جایی نیست که بازیکنان بیایند و رشد کنند بازیکنی که می‌آید باید رشدش را کرده باشد. در بین خرید هایی که انجام شده من بازی‌های نیک‌نفس را دیدم بازیکن جنگنده ای است ، قاسمی نژاد را هم جذب کردند که امیدوارم در استقلال جواب بدهد. این جا پدیده یا تیم دیگر نیست تمام بازیکنان حریف مقابل استقلال با انگیزه خیلی بالایی می ایستند و باید دوندگی بیشتری داشته باشند که بتوانند موفق باشند. من انتظار داشتم بازیکنان بهتر از این برای تیم جذب کنیم، بازیکنانی که در شان هواداران و باشگاه استقلال هستند.


دین محمدی در مورد اعتقاد برخی مبنی بر اینکه همین که استقلال برخلاف چند سال گذشته در فصل نقل و انتقالات سرمربی دارد خودش یک پوئن مثبت است عنوان کرد: اصلا شک نکنید حرف درستی است فرهاد مجیدی دارد تیم را خودش  می بندد و فکر می کنم که اینگونه بعدا مربی نمی‌تواند هیچ بهانه‌ای بیاورد. مطمئنا کسی که تیم را خودش می بندد بعداً باید جوابگو باشد حالا بعضی اوقات انتقاد می‌کنیم و میگوییم این بازیکن شاید تاثیرگذار نیست ولی احتمالا فرهاد مجیدی در این ها چیزی دیده و نظر شخصی هر کس هم قابل احترام است.


پیشکسوت استقلال در مورد بازی سنگین این تیم با الهلال در آسیا گفت: الهلال همیشه قوی بوده و در آسیا حرف اول یا دوم را می زده آنها بازیکنان بسیار بزرگی گرفتند. هزینه کردند و بهترین بازیکنان اروپا را جذب کردند  هیچ چیز ما با حریف برابر نیست و جنگیدن سخت است اما انشالله استقلال از پس این بازی بزرگ بر بیاید.


دین محمدی در پایان افزود:  امیدوارم تیم ملی کشورمان در بازی های جام جهانی بتواند صعود کند چون واقعا برای شادی مردم هم که شده نیاز داریم و انشالله باشگاهی مثل استقلال دل هواداران را شاد کند.

تگ ها


سیروس دین محمدی استقلال تهران