دیه گو عاشق لوتار؛ یک چمدان پول برای ستاره بایرن

دیه گو مارادونا سال ۱۹۸۶ یک چمدان پول برای لوتار ماتیوس فرستاده بود تا او به ناپولی ملحق شود....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، دیه گو مارادونا چهارشنبه دو هفته پیش از دنیا رفت و دنیای فوتبال را سوگوار کرد. تقریبا کمتر کسی را می توان پیدا کرد که با دیه گو از نزدیک آشنایی داشته باشد و از او خاطره ای بد تعریف کند.

مارادونا پس از جام جهانی ۱۹۸۶ که به نوعی یک تنها آرژانتین را قهرمان جهان کرد، به بهترین فوتبالیست دنیا تبدیل شد. او قصد داشت با ناپولی تیم باشگاهی اش نیز به قهرمانی سری آ دست پیدا کند و برای این مهم دوست داشت بهترین های دنیا را به این تیم بیاورد.

بازی کنار مارادونا به خودی خود وسوسه انگیز بود و او قصد داشت از همین خصیصه برای ترغیب ستاره های دنیا استفاده کند. یکی از این بازیکنان لوتار ماتیوس بود. ستاره تیم ملی آلمان و بایرن مونیخ که در فینال ۱۹۸۶ مکزیک برابر آرژانتین مارادونا تسلیم شد.

دیه گو دوست داشت ماتیوس بایرن را ترک کرده و به ناپولی بیاید. به همین منظور او یک چمدان پول برای ماتیوس فرستاد تا بلکه او راضی به جدایی از تیم آلمانی شود.

ماتیوس در مورد این قضیه به نشریه بیلد گفت:« در یک رستوران ایتالیایی در باوریا با هیئتی از ناپولی قرار ملاقات گذاشتیم. رستوران شنبه ها تعطیل بود ولی به خاطر همین قرار ملاقات، استثنا باز بود و تنها حاضران نیز ما بودیم.

نماینده های ناپولی را دیه گو فرستاده بود. ۴ نفر به علاوه و من و مدیر برنامه هایم در رستوران مذاکره کردیم و در نهایت پیشنهاد را رد کردم. داخل چمدان یک میلیون مارک پول بود که سه برابر پولی بود که من از بایرن می گرفتم اما روند مذاکرات خوب پیش نرفت و عذرخواهی کردم. آن یک میلیون مارک فقط پاداشی از طرف مارادونا بود. مربیان ناپولی نیز با من تماس گرفتند و از من خواستند قرارداد را امضا کنم. در نهایت من به ناپولی نرفتم ولی حرکت دیه گو واقعا برایم بسیار ارزشمند بود.»

بیشتر بخوانید:

پزشک مارادونا به جرم قتل محاکمه شده بود!

پدر معنوی مارادونا از مرگ او بی‌خبر است

 

 

تگ ها


بایرن مونیخ مارادونا لوتار ماتیوس فوتبال جهان آرژانتین فوتبال