دی بروین: تکرار عملکرد سال گذشته ممکن نیست

دی بروین شانس قهرمانی لیورپول را بیش از سیتی می‌داند....

دی بروین شانس قهرمانی لیورپول را بیش از سیتی می‌داند.

دی بروین معتقد است که لیورپول بیش از سیتی تشنه قهرمانی است.

به گزارش مدال، کوین دی بروین، ستاره بلژیکی منچسترسیتی می‌گوید رقابت بر سر قهرمانی تا روز آخر با لیورپول ادامه خواهد داشت.

سیتیزن‌ها که فصل گذشته با ثبت چندین و چند رکورد تاریخی، قهرمان بلامنازع لیگ برتر شوند، امسال به مانع سرسختی به نام لیورپولِ کلوپ برخورد کرده‌اند. قرمزها که حسرت قهرمانی‌شان به نزدیک 3 دهه می‌رسد، امسال عزمشان را برای پایان دادن به این طلسم جزم کرده‌اند. یک خط دفاعی فوق العاده در کنار هافبک‌هایی سختکوش و البته مهاجمانی تعیین کننده و ارزشمند باعث شده تا تیم کلوپ در فاصله 14 هفته تا پایان لیگ با 5 امتیاز بیشتر از منچسترسیتی در صدر جدول قرار بگیرد و شانس نخست قهرمانی باشد.

به نقل از اسکای اسپورتس، کوین دی بروین که به تازگی از دومین مصدومیت طولانی مدتش در این فصل برگشته می‌گوید رقابت ادامه دارد:

"به نظرم لیورپول هم به این خاطر که سال‌ها (29 سال) است قهرمان لیگ برتر نشده، تا حدودی تحت فشار خواهد بود. اما ما هم تحت فشار هستیم چون مدافع عنوان قهرمانی هستیم و مردم انتظار دارند امسال هم از مدعیان جدی قهرمانی باشیم. نمی‌دانم فشار روی کدام یک از دو تیم بیشتر است ولی روی هر دو تیم فشار هست. فکر نمی‌کنم تجربه قهرمانی برای ما یک امتیاز در کورس قهرمانی امسال به حساب بیاید چون سال گذشته هم خیلی از ما نمی‌دانستیم چطور باید قهرمان لیگ شد. حتی گاهی اینکه شما تاکنون این جام را نبرده‌اید، باعث تشنه‌تر شدن شما می‌شود. تلاش می‌کنیم کاری که سال قبل انجام دادیم را تکرار کنیم و تا جایی که می‌شود، بازی‌ها را ببریم. دو ماه بعد خواهیم دید کجای کار هستیم. اگر اختلاف امتیازی کم بود، رقابت تنگاتنگی را شاهد خواهیم بود و اگر زیاد بود، کاری نمی‌توان کرد. 

امسال کمی کار ما دشوارتر شده چون تیم‌ها فشرده و دفاعی‌تر بازی می‌کنند و شاید برنامه‌هایشان نسبت به سال گذشته بهتر شده باشد. اینکه همان کار پارسال را تکرار کنیم، تقریبا غیرممکن بود. امسال هم در سطح خوبی بوده‌ایم ولی شاید در سطحی پایین‌تر از فصل پیش بوده باشد. با این حال در تلاش هستیم تا به همان سطح سال گذشته برسیم. سال گذشته این بازی‌ها - شکست‌ها - را در دقایق پایانی با برد یا مساوی عوض می‌کردیم اما امسال چنین کاری نکردیم. واقعا داستان به همین سادگی است چون تمام تیم‌ها آنقدر در سطح بسیار بالایی بازی می‌کنند که جای کوچک ترین اشتباهی وجود ندارد. با امتیازات امسال، پارسال هم صدرنشین بودیم ولی امسال یک تیم بهتر از ما کار کرده است پس باید به آنها تبریک گفت. ما می‌دانیم انجام چنین کاری چقدر دشوار است.

من شخصا تا زمانی که به لحاظ ریاضی شانس قهرمانی داشته باشیم، خواهم جنگید. می‌دانیم عقب هستیم. 7 (5 در واقع) امتیاز، 14 بازی. اختلاف زیادی است ولی هنوز امتیازات زیادی برای بازی کردن وجود دارد. باید بازی به بازی پیش بروید. بازی لیورپول را ندیدم ولی خوشحال شدم وقتی فهمیدم مساوی شده است. درست مثل وقتی که آنها از شکست ما خوشحال شده بودند. سعی می‌کنیم بهترین عملکردمان را داشته باشیم ولی گاهی بهترینِ شما هم کافی نیست و شما باید با آن کنار بیایید. اگر لیورپول با 98 امتیاز قهرمان شد، به آنها تبریک می‌گویم. این یعنی کارشان را به خوبی انجام داده‌اند. با این حال هنوز چیزهای زیادی برای جنگیدن وجود دارد. شاید از نظر مردم کم اهمیت‌تر از لیگ باشد ولی هنوز جام حذفی، لیگ کاپ و لیگ قهرمانان اروپا را داریم و در لیگ هم در کورس هستیم. داشتن چنین وضعیتی در ابتدای فوریه، معرکه است."