دی یونگ: به خاطر اخراج والورده خودم را مقصر می‌دانم

فرانکی دی یونگ، ستاره هلندی بارسلونا، فاش کرد که اخراج ارنستو والورده از این باشگاه بود که به او نشان داد که دقیقا استانداردهای باشگاه های بارسلونا چقدر بالاست....

به گزارش "ورزش سه"، دی یونگ بعد از یک فصل درخشان در آژاکس، در تابستان گذشته به بارسلونا پیوست اما تنها ۶ ماه فرصت کار زیر نظر والورده را داشت. بعد از شکست آبی و اناری ها مقابل اتلتیکو مادرید در سوپر جام اسپانیا بود که والورده از برکنار شد؛ در حالی که آنها در لالیگا همچنان در صدر جدول بودند و در لیگ قهرمانان نیز به راحتی راهی مرحله بعد شده بودند.

با این وجود والورده جای خود را به ستین داد تا دی یونگ متوجه بشود که انتظارات در بارسلونا چقدر بالاست.

او به بی‌بی‌سی گفت:" در آژاکس هم کمی اینطور است: باید خوب بازی کنید و همه جام ها را ببرید. وقتی یکی از دو جام به دست نیاید، شرایط برای تیم و مربی دشوار می شود؛ بنابراین فشار در آنجا خیلی بالاست. آنها به دنبال بهترین فوتبال دنیا هستند و می خواهند به همه جام ها برسند و من این ایده را دوست دارم."

هرچند دی یونگ مشکلی با این حجم از انتظارات نداشت اما در مورد اخراج والورده احساس گناه می کند.

" بله، البته چون وقتی یک مربی اخراج می شود، مسئله شیوه بازی تیم است و آنها مربی را به خاطرش مسئول می دانند. اما البته شما خودتان را مقصر می دانید زیرا وقتی او رفت، ما در صدر جدول بودیم."

بازیکنان بارسلونا در ماه مارس موافقت کردند که برای کمک به باشگاه در دوره کرونا، ۷۰ درصد از دستمزدشان را کاهش دهند. اما دی یونگ ادعا کرد که این باشگاه در حال مذاکرات دیگری با بازیکنان در مورد دستمزدها برای ماه های پیش رو است:" فکر می کنم برای چند ماه با باشگاه توافق کردیم؛ همان طور که همه می دانند و فکر می کنم- دقیقا نمی دانم- که باشگاه با بعضی بازیکنان در حال مذاکره است.

من یکی از آنها نیستم. من سخنگوی گروه یا یکی از کاپیتان ها نیستم؛ بنابراین فکر می کنم در حال مذاکره هستند و باید ببینیم چه پیش می آید."

تگ ها


فرانکی دی یونگ ارنستو والورده بارسلونا