ذوالفقارنسب در گفت و گو با مدال: کی روش با برانکو تسویه حساب کرد

......

 

 کارشناس فوتبال به لیست منتشر شده تیم ملی انتقاد کرد و اذعان داشت تیم ملی ایران مسیر سالمی را طی نمی کند و بسیاری از بازیکنانی که دعوت شده اند بحث برانگیز هستند!

دکتر بیژن ذوالفقارنسب در گفت و گو با خبرنگار مدال درباره لیست منتشر شده کارلوس کی روش اظهار داشت:معمولا مرسوم نیست به لیست انتخابی مربیان تیم ملی انتقاد کرد اما این بار آنچنان بحث برانگیز است که نمی توان چشم پوشی کرد. ترفندها و ویژگی های اخلاقی آقای کی روش به جامعه شناخته شده است. چند تن از بازیکنانی که به تیم ملی دعوت شده اند نه در باشگاهی عضویت دارند و نه از بعد جام جهانی تاکنون در جایی بازی کرده اند. هیچ کجای دنیا بازیکنان کنار مانده از تیم ها را به تیم ملی دعوت نمی کنند! مثل آقایان رضاییان، عزت اللهی و ... از طرفی دیگر شب پایانی بازی های جام جهانی آقای کی روش مصاحبه ای بر علیه آقای ایوانکویچ انجام داد که به هیچ وجه حرفه ای نبود و اتهامات زیادی را به باشگاه پرسپولیس و مربی آن وارد کرد نتیجه اش هم می شود همین لیست اخیری که از باشگاه پرسپولیس فقط یک نفر به تیم ملی دعوت شده است و این نشان می دهد که آقای کی روش مشغول تسویه کردن حساب شخصی خود با آقای ایوانکویچ است!

وی همچنین عنوان کرد: این عادلانه نیست از تیمی که دو سال قهرمان لیگ شده فقط یک بازیکن انتخاب شود! از بین سایر نفرات دعوت شده هم ۱۷ نفر لژیونر و عزیز هستند اما با توجه به وابستگی ایجنتی که چند نفر از این بازیکنان را جابه جا کرده است با برخی مسئولین تیم ملی، یک سری شبهات به وجود می آید و امیدوارم واقعیت نداشته باشد. ظواهر نشان می دهد که همیشه در انتخابات بازیکنان در یکی دو سال اخیر یک سری اقدامات غیر حرفه ای صورت می گیرد و بسیاری از اهالی ورزش با این قضیه آشنا هستند اما به دلیل منافع تیم ملی سکوت می کنند از جمله خود من که اعتقاد دارم تیم ملی ما مسیر سالمی را طی نمی کند و در جام ملتهای آسیا اگر موفق باشیم آقای کی روش قراردادشان را ۴ ساله تمدید می کنند و به برنامه هایی که طی ۷ سال پیش داشته است ادامه می دهد. اگر هم موفق نشویم دوستان از همین حالا مشغول به بهانه جویی علیه مسئولین فدراسیون هستند تحت عنوان اینکه فدراسیون برای انجام بازی های دوستانه، فراهم کردن امکانات و ... حمایت و کمک مناسبی نکرده است! اما امیدوارم عملکرد تیم ملی در جام ملتها مثبت باشد اما با توجه به سبک بازی ها و نوع بازی تیم آقای کی روش من کار تیم ملی را با توجه به حضور ژاپن، عربستان، کره، ازبکستان و حتی عراق بسیار سخت می دانم.

وی در ادامه افزود: هر بازیکنی آرزو دارد به تیم ملی دعوت بشود اما اگر دعوت بشوند و کنار گذاشته شوند صحیح نیست. به نظر من از ۶ بازیکن استقلال که دعوت شده اند از همه آنها استفاده ای نشود اما به هر صورت نمی توان صد در صد قضاوت کرد. باید منتظر شروع برنامه های آقای کی روش باشیم تا ببینیم چه تصمیمی خواهند گرفت.

ذوالفقارنسب در ادامه گفت: درست است که بازیکنان پرسپولیس انتخاب نشده اند و به نفع مربی تیم است که با آنها بیشتر کار بکند اما از سوی دیگر انگیزه های خود را از دست می دهند. مطمئنا حضور بازیکنان پرسپولیس از ملزومات تیم ملی است و اکنون این دعوت نشدن می تواند شرایط نامساعدی برای پرسپولیس ایجاد کند. در نهایت بازی های باشگاهی دو هفته دیگر به اتمام می رسد اما جام ملتها است که در شرف آغاز است.

ذوالفقارنسب در انتها درباره چگونگی عملکرد تیم ملی در جام ملتها گفت: بسیاری از تیم ها هستند که جام ملتها را از جام جهانی هم مهم تر می دانند و همه با تمام توان و مهره هایشان حضور پیدا می کنند حتی برای ژاپنی که به اعتقاد من بهترین تیم آسیا است. وقتی به شاخص های تعیین شده فیفا در جام جهانی نگاه می کنیم متوجه میشویم که آمار و ارقام عربستان و کره نیز از ایران بهتر بوده است. جام ملتها می تواند عیار ایران را مشخص کند اگر که به دفاع چند لایه نپردازیم. ما به لحاظ کیفی باید برنامه داشته باشیم که در سه بازی جام جهانی به جز اسپانیا این مهم را نداشتیم.

 

گفتگو از پانیذ فرحناک خبرنگار مدال

تگ ها


فوتبال