ذوب‌آهن 2 ـ تراکتور 3؛ سکته با شلیک نوری!

تراکتور با گل استثنایی محمد نوری در دقیقه 1+120، ماراتن تماشایی دو تیم سبز و قرمز فوتبال ایران را به سود تبریزی ها تمام کرد ......

تراکتور با گل استثنایی محمد نوری در دقیقه 1+120، ماراتن تماشایی دو تیم سبز و قرمز فوتبال ایران را به سود تبریزی ها تمام کرد ...
تراکتور با گل استثنایی محمد نوری در دقیقه 1+120، ماراتن تماشایی دو تیم سبز و قرمز فوتبال ایران را به سود تبریزی ها تمام کرد.
 
به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، در این بازی عجیب که دو اخراجی هم در پی داشت ابتدا ذوب آهن با گل احسان پهلوان(45) از حریف پیش افتاد اما تراکتور دو دقیقه قبل از پایان بازی با ضربه سر حاتمی بازی را مساوی کرد. در وقت اضافه این تراکتور بود که توسط محمد ابراهیمی به گل رسید اما این گل با پنالتی جری بنگستون در دقیقه 119 جبران شد تا در برگشت بازی نوری ثانیه هایی پیش از پایان بازی را با یک شوت 25 متری استثنایی به سود تراکتور کند تا قرمزپوشان تبریز به فینال جام حذفی صعود کنند.
 
 
مرحله نیمه نهایی جام حذفی، شنبه 11/10/95، ساعت 14:30، ورزشگاه فولادشهر
داور: حسین زرگر         کمک ها: بابک داوری، هادی طوسی
 
 
اخطار: حجت حق وردی(57) و مرتضی تبریزی (47) (70) از ذوب آهن و کرار جاسم(110) و (111) و محمد ابراهیمی(117) از تراکتورسازی
 
اخراج: مرتضی تبریزی (70) از ذوب آهن و کرار جاسم 111 از تراکتورسازی
 
 
 
ذوب آهن:
 
رشید مظاهری، وحید محمدزاده، حجت حق وردی، محمد نژادمهدی، مهران درخشان مهر، دانیال اسماعیلی فر،محمد رضا حسینی(114 یاسر فیضی)، مهدی مهدی پور، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده(87 محمدرضا عباسی)، مرتضی تبریزی
سرمربی: سیدمجتبی حسینی
 
 
تراکتورسازی:
 
محمدرضا اخباری ، خالد شفیعی ، هادی محمدی ، محمد ایرانپوریان ، محمدرضا مهدی زاده(71 محسن بنگر)، مهدی کیانی ، محمد نوری ، کرار جاسم محمد ، محمد ابراهیمی ، سروش رفیعی(71 مهدی شریفی) ، فرزاد حاتمی
سرمربی: امیر قلعه نویی
 
 
شرح گل:
 
ذوب آهن 1 تراکتورسازی 0 (دقیقه 45، احسان پهلوان): یک بار دیگر احسان پهلوان توانست برای تیمش بدرخشد، پس از گلزنی به پرسپولیسی ها، این بار او شوت سنگین خود را روانه دروازه تراکتوری ها کرد و توانست به زیبایی اولین گل بازی را به ثمر رساند.
 
ذوب آهن 1 تراکتورسازی 1 (دقیقه 90، فرزاد حاتمی) : تراکتوری ها پس از هجوم بی وقفه خود در دقایق پایانی در نهایت توانستند بازی را به تساوی بکشند، ارسال ایرانپوریان با ضربه سر حاتمی تیر خلاص را به ذوبی ها زد و دروازه این تیم را باز کرد.
 
ذوب آهن 1 تراکتورسازی 2 (دقیقه 92، محمد ابراهیمی) : در دقیقه 3 نیمه اول وقت های اضافه، تیم تراکتورسازی تبریز روی یک ضد حمله سریع به پشت محوطه جریمه ذوب آهن رسید و توپ را در اختیار محمد ابراهیمی قرار داد. این بازیکن هم با یک سر توپ زیبا و دیدنی توپ را روی پای چپ خود قرار داد و موفق شد به شکلی زیبا گل برتری تراکتورسازی را تا اینجا به ثمر برساند.
 
ذوب آهن 2 تراکتورسازی 2(دقیقه 120، جری بنگستون) : در آخرین دقیقه وقت های اضافه این ذوبی ها بودند که توانستند به یک ضربه پنالتی برسند و جری بنگستون این توپ را به گل تساوی تبدیل کند.
ذوب آهن 2 تراکتورسازی 3 (دقیقه 121، محمد نوری) : پس ازآنکه همه تماشاگران بازی را تساوی می پنداشتند محمد نوری با شوتی سرکش و دیدنی موفق شد بازهم تبریزی ها را پیش بیندازد.
 
 
 
شرح بازی:
 
تراکتورسازان موفق شدند خود را به عنوان تیم برنده ماراتن دیدار نیمه نهایی حذفی معرفی کنند. دیداری که بیش از 120 دقیقه به طول انجامید و دومین تیم اصفهانی حاضر در این رقابت ها را از دور خارج کرد.
بازی با میدان داری دو تیم آغاز شد، هر تراکتوری ها و هم ذوب آهنی ها به دنبال حفظ میانه میدان بودند تا بتوانند راهی به دروازه حریف پیدا کنند، شاگردان قلعه نویی که از مهارت ذوبی ها در کناره ها آگاه بودند راه نفوذ حریفشان را بسته بودند و همین اتفاق باعث حضور هر دو تیم در میانه میدان شده بود، حذفی بودن این بازی باعث شد تا هر دو تیم بیشتر به حفظ توپ و میدان بپردازند و به همین دلیل فرصت های کمی روی دروازه دو تیم ایجاد شد تا اینکه در آخرین دقیقه نیمه اول میزبان به گل اول بازی دست پیدا کرد.
اما در نیمه دوم اوضاع کمی فرق کرد، با وجود اینکه دو تیم بازی را در آرامش آغاز کردند هر چه بازی را پیش می بردند نگاه بیشتری به دروازه های یکدیگر داشتند و در نهایت این تراکتورسازان بودند که توانستند بازی را به تساوی بکشانند، گلی که در آخرین دقایق بازی به ثمر رسید تا آب سردی باشد بر روح و روان میزبان.
پس از آغاز وقت های اضافه تراکتوری ها خیلی زود موفق شدند از حریف خود پیش بیفتند، گلی که محمد ابراهیمی به ثمر رساند جذابیت را به بالاترین حد خود رساند، حملات دو تیم دائم روی دروازه یکدیگر پدید می آمد، تراکتوری ها به دنبال پرگل تر کردن پیروزی خود بودند و ذوبی ها به دنبال تساوی دیدار بودند تا اینکه در آخرین دقیقه وقت های اضافه یک ضربه پنالتی باعث به تساوی کشیدن بازی شد. پس از این گل، در حالیکه همه بازیکنان و تماشاگران بازی به انتظار سوت داور و آغاز ضربات پنالتی بودند شوت استثنایی محمد نوری کار را تمام کرد تا دیداری که لحظه به لحظه جذاب تر می شد در نهایت با برتری تراکتورسازان به پایان برسد و یاران امیر قلعه نویی خود را در فینال جام حذفی ببینند.
 
 
دقایق حساس:
 
 
دقیقه 5 – حرکت سریع ذوبی ها با هنرنمایی پهلوان ادامه یافت اما ضربه این بازیکن از زاویه بسته دیرک دروازه تراکتورسازان را به لرزه درآورد و مرتضی تبریزی نیز در ریباند موفق نشد از این فرصت فوق العاده استفاده کند.
 
دقیقه 24 – حرکت ایرانپوریان از جناح راست تراکتوری ها با ارسال این بازیکن روی دروازه ذوبی ها ایجاد خطر کرد اما ضربه کرار جاسم دقت کافی را برای باز کردن دروازه میزبان نداشت.
 
دقیقه 42 – پس از دقایق زیادی بالاخره یکی از تیم ها روی دروازه دیگری ایجاد خطر کرد، ارسال تراکتوری ها روی ذوب آهن چیزی تا بازکردن دروازه ذوبی ها باقی نمانده بود اما این توپ راهی بیرون از زمین شد.
 
دقیقه 46 – اولین موقعیت نیمه دوم از آن تراکتورسازان بود، حرکت جاسم کرار و ضربه وی به سمت دروازه ذوبی ها خطرساز شد اما این ضربه راهی کرنر شد.
 
دقیقه 51 – حمله دیگری از تراکتورسازان بازهم با ضربه کرار دروازه مظاهری را تهدید کرد اما شوت این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
 
دقیقه 55 – ضربه ایستگاهی تبریزی ها توسط هافبک عراقی این تیم نواخته شد و با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
 
دقیقه 60 – محمدرضا حسینی با حرکتی انفجاری و دیدنی از شکاف بین مدافعان تراکتورسازی به خوبی استفاده کرد و توانست به محوطه جریمه تراکتوری ها برسد اما درست زمانی که باید ضربه خود را به سمت دروازه حریف می زد با پاس به گل قصد صاحب توپ کردن دیگر مهاجمان تیمش را داشت که این فرصت از دست رفت.
 
دقیقه 67 – حرکت محمد ابراهیمی گوشه محوطه جریمه ذوبی ها موقعیت خطرناکی ایجاد کرد اما ضربه این بازیکن از زاویه بسته به بیرون رفت.
 
دقیقه 81 – در حالیکه تنها 10 دقیقه تا پایان دیدار باقی مانده است پاس عالی جاسم به ایرانپوریان رسید اما ضربه مدافع راست تراکتوری ها با واکنش دیدنی رشید مظاهری به کرنر رفت.
 
دقیقه 81 – ارسال کرنر تراکتوری ها با ضربه بنگر دروازه ذوبی ها را به شدت تهدید کرد اما این توپ نیز با اختلاف کمی به بیرون رفت.
 
دقیقه 83 – ضربه محکم و سرکش کیانی چیزی نمانده بود تا تبریزی ها را صاحب گل کند اما شوت دیدنی او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
 
دقیقه 86 – شوت سرکش ابراهیمی با سوپر سیو رشید مظاهری راهی کرنر شد، این دومین حرکت استثنایی این دروازه بان در دقایق اخیر بود که باعث نجات دروازه ذوبی ها شد.
 
دقیقه 3 + 90 – ارسال مهدی پور با واکنش دیدنی اخباری راهی کرنر شد.
 
دقیقه 3 + 90 – کرنر ذوبی ها به اسماعیلی فر رسید اما این بازیکن نتوانست به خوبی از این فرصت استفاده کند.
 
دقیقه 105 – ارسال ضربه ایستگاهی توسط ذوبی ها مهمترین خطر این دقایق را روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد اما ضربه اصفهانی ها به تیر دروازه برخورد کرد.
 
دقیقه 105 – ارسال ضربه ایستگاهی توسط ذوبی ها مهمترین خطر این دقایق را روی دروازه تراکتورسازی ایجاد کرد اما ضربه اصفهانی ها به تیر دروازه برخورد کرد.
 
دقیقه 117 – حرکت انفجاری ابراهیمی چیزی نمانده بود تا تراکتورسازان را با دو گل پیش بیندازد اما پاس بی موقع این بازیکن باعث شد تا دیگر مهاجم ترکتوری ها صاحب توپ شود و شوت این بازیکن با واکنش دیدنی مظاهری از دروازه ذوبی ها دور شد.
 
دقیقه 118 – حمله تند و تیز و همه جانبه ذوبی ها برای به تساوی کشاندن بازی دروازه تراکتوری ها را به شدت تهدید کرد اما ضربه سر مدافع این تیم با واکنش اخباری به کرنر رفت.
 
 
بهترین بازیکن:
 
محمد ابراهیمی مهاجم تیزچنگ تراکتورسازی امروز هم در بهترین شرایط آمادگی بود و اگر پاس گل فوق العاده اش در نیمه دوم وقت اضافه به گل تبدیل می شد کار زودتر از این ها به پایان می رسید. همچنین باید از مظاهری و مدافعان ذوب آهن گفت که در این بازی زحمت زیادی کشیدند. مسابقه ای که تبدیل به یکی از کلاسیک های تاریخ جام حذفی خواهد شد.
 
 
 
اتفاق ویژه:
 
دو کارت قرمز پرحرف و حدیث که سرنوشت بازی را در دقایق مختلف تغییر داد، مهمترین اتفاقات این بازی بودند. ابتدا داور با سخت گیری مرتضی تبریزی را از زمین اخراج کرد و سپس در وقت اضافه دوم جاسم کرار را بعد از تعویض به دلیل درگیری و هل دادن از زمین بیرون کرد تا هر دو تیم بازی را 10نفره به اتمام برسانند.
 
 
 
حواشی:
 
* بازیکنان ذوب آهن با گل زیبای محمد نوری روی زمین افتادند و دیگر نای برخاستن از زمین را نداشتند.
 
* هواداران تراکتورسازی بعد از اتمام مسابقه شادی بزرگی را روی سکوهای ورزشگاه انجام دادند.
 
* در لحظه پنالتی روی بازیکن ذوب آهن در دقیقه 119 رشید مظاهری از دروازه خودی خارج شد و خود را به داور رساند تا بگوید اخباری از روی خط جلو می آید که این مساله با واکنش مجتبی حسینی سرمربی ذوب آهن همراه شد.
 
* ذوب آهن با شکست امروز تبدیل به دومین تیم اصفهانی شد که از جام حذفی کنار می رود این در حالی است که مثل سپاهان شانس خوبی برای صعود در شرایط میزبانی داشتند.
 
* هواداران ذوب آهن عقیده داشتند داور با اخراج تبریزی تاثیر زیادی روی نتیجه نهایی بازی گذاشت.
 
* جری بنگستون با دخالت  بی دلیل روی یک صحنه حساس ذوب آهن را از به ثمر رسیدن گل دوم محروم کرد. او با این شیرجه باعث شد توپ در موقعیت آفساید وارد دروازه اخباری بشود.
 
* پس از به ثمر رسیدن گل ذوب آهن مسئولان این باشگاه که در جایگاه VVIP نشسته بودند به شادی پرداختند. در ادامه برخی هواداران تراکتورسازی اقدام به پرتاب سنگ به طرف شیشه جایگاه کردند. در این هنگام مصطفی آجرلو مدیرعامل باشگاه تراکتورسازی از جای خود برخواست تا جلوی این تماشاگران را بگیرد که آنها علیه آجرلو شعار دادند.
 
*مرتضی تبریزی که امروز تلاش بسیاری برای گلزنی کرد، با حساسیت بسیاری به دنبال به ثمر رسیدن گل بود، در ابتدای نیمه دوم بازی از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد و در نهایت در دقیقه ۷۰ با کارت زرد دوم از بازی اخراج شد. وی پس از این اتفاق، راهی جایگاه ویژه ورزشگاه فولادشهر اصفهان شد و به صورت ایستاده بازی را تماشا می کرد.
 
*رشید مظاهری، دروازه بان ذوب آهن در نیمه دوم بازی چندین بار مورد تشویق هواداران این تیم اصفهانی قرار گرفت. وی در این نیمه چند موقعیت مناسب را از تیمش به خوبی دفع کرد.
 
*دو نفر از هواداران تراکتورسازی تبریز پس از گل نخست این تیم که در وقت های قانونی به ثمر رسید، به دلیل فشار زیاد، از هوش رفته و راهی بیمارستان شدند.
 
* شادی گل تراکتوری ها بعد از گل محمد نوری شبیه به شادی ای بود که در مسابقه این تیم مقابل نفت تهران بعد از گلزنی نوری اتفاق افتاد.