ذوب آهن 3 ـ پیکان 0؛ هت تریک به توان 2

مرتضی تبریزی با به ثمر رساندن 3 گل در دیدار با پیکان دومین برد 3 گله و دومین هت تریک متوالی ذوبی ها در رقابت های لیگ برتر را رقم زد ......

 مرتضی تبریزی با به ثمر رساندن 3 گل در دیدار با پیکان دومین برد 3 گله و دومین هت تریک متوالی ذوبی ها در رقابت های لیگ برتر را رقم زد.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، تبریزی این سه گل را در دقایق 24، 59 و 83 به ثمر رساند تا ستاره فروزان تیمش در روز بارانی و خاطره انگیز فولادشهر باشد، تیمی که حالا از 5 بازی 12 امتیاز کسب کرده و به یک مدعی در لیگ تبدیل شده است.

 


هفته دوازدهم لیگ شانزدهم، جمعه 12/08/95، ساعت 15:30، ورزشگاه فولادشهر اصفهان

 


داور: علیرضا فغانی                 کمک ها: حمید غمزه و مرتضی کاظمیان


ذوب آهن:

 

رشید مظاهری، وحید محمدزاده، حجت حق وردی، علی حمام، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی فر، مهران درخشان مهر، سیدمحمدرضا حسینی، احسان پهلوان، مهدی رجب زاده و مرتضی تبریزی(86 یاسر فیضی)
سرمربی: مجتبی حسینی

 

پیکان:

 

رحمان احمدی، سیاوش یزدانی، هالیسون، مهدی شیری، آرمان قاسمی(74 آرش برهانی)، امیرحسین امیری(62 لئون هایراپیتان)، محمدصادق بارانی، سیامک نعمتی، ابوالفضل ابراهیمی، گادوین منشا و مرتضی آقاخان(56 شهریار مقانلو)
سرمربی: مجید جلالی

 

شرح گل:


ذوب آهن 1 پیکان 0 (دقیقه 24، مرتضی تبریزی) : ارسال بلند ذوب ها در محوطه پدیده با کورس چند ده متری مرتضی تبریزی و مدافع پیکان روبرو شد و در نهایت مهاجم ذوبی ها پس از مهار توپ با ضربه ای دقیق دروازه حریف را باز کرد.
ذوب آهن 2 پیکان 0 (دقیقه 59، مرتضی تبریزی) : یک بار دیگر مهاجم ذوبی ها موفق شد دروازه حریف را باز کند، ارسال محمدزاده با سه ضربه سر در محوطه جریمه پیکانی ها روبرو شد و در نهایت مرتضی تبریزی موفق شد توپ برگشتی حاصل از ضربه سر حمام را تبدیل به گل دوم بازی، ذوبی ها و خودش کند.

ذوب آهن 3 پیکان 0 (دقیقه 83، مرتضی تبریزی) : مرتضی تبریزی موفق شد در این بازی هت تریک کند، مهاجم باتجربه ذوبی ها با عملکرد فوق العاده خود گل سوم را وارد دروازه حریف کند تا پیروزی شیرینی را نصیب تیمش کند. ضربه محکم تبریزی از درون محوطه جریمه تبدیل به گل سوم تیم میزبان شد.

 

 

شرح بازی:

 


ذوبی ها موفق شدند دیدار حساس خود را از بازی های هفته دوازدهم با پیروزی پرگل به پایان برسانند، یک پیروزی سه بر صفر دیگر برای مجتبی حسینی و یارانش.
بازی که با حملات ذوبی ها آغاز شد خیلی زود به موازنه کشیده شد چرا که پیکانی ها موفق شدند بعد از ده دقیقه ابتدایی کمی پیش بیایند و بتوانند در مقابل تیم میزبان قرار بگیرند، بعد از چند دقیقه ابتدایی بازی که دو تیم مشغول محک زدن یکدیگر بودند در باقی دقایق خبری از بازی بی حال و کسل کننده ای نبود و هر دو تیم در هر دقیقه از بازی دروازه حریف را نشانه می رفتند و سعی می کردند علاوه بر ارائه یک بازی فیزیکی چشم به باز کردن دروازه نیز داشته باشند.
هر چند ذوبی ها در این نیمه موفق شدند با یک گل از حریف خود پیش بیفتند اما هر دو تیم موقعیت های زیادی روی دروازه یکدیگر به وجود آوردند بارها تا مرز فروپاشی دروازه حریفشان پیش رفتند، نکته قابل توجه در این میان، هوای بارانی فولاد شهر بود که باعث نشد از کیفیت بازی دو تیم کاسته شود.
اما نیمه دوم را می توان تحت تاثیر باران و وضعیت جوی دانست، اتفاقی که باعث شد تا کیفیت این بازی در نیمه دوم به شدت نزول کند و حرکات هجومی کمتری از دو تیم به نسبت نیمه اول شاهد بودیم اما از اواسط این نیمه و با به ثمر رسیدن گل دوم ذوبی ها، اوضاع کمی تغییر کرد و بازهم دو تیم میل به بازکردن دروازه یکدیگر کردند، ذوبی ها می خواستند تعداد گل های خود را بیشتر کنند و پیکانی ها نیز می خواستند باخت خود را جبران کنند. پس از حملات فراوان دو تیم در نهایت این ذوبی ها بودند که موفق شدند بازهم گلزنی کنند و به عنوان تیم برنده نام خود را ثبت کنند، یک پیروزی با هت تریک مهاجم باتجربه این تیم و در نهایت سه امتیاز شیرین برای ذوب آهنی ها.

 

بهترین بازیکن:

 

مرتضی تبریزی مهاجم ذوبی ها که در این فصل فضای کافی برای خودنمایی در اختیار دارد با به ثمر رساندن 3 گل مقابل پیکان ستاره مسابقه ای بود که با درخشش او به یاد خواهد ماند.

 

 

 

دقایق حساس:

 


دقیقه 16 – توپ گیری اسماعیلی فر و چرخش او موقعیت خوبی برای ذوبی ها به وجود آورد اما ضربه زیبای او با فاصله کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 18 – ارسال پیکانی ها از کناره زمین در محوطه جریمه ذوب آهن روی دروازه این تیم خطرساز شد اما مظاهری با خروج به موقع خود توانست با پا این توپ را دفع کند.

دقیقه 20 – حمله پیکانی ها با ضربه مهاجم این تیم دروازه ذوبی ها را تا مرز فروپاشی پیش برد اما درخشان مهر این توپ فوق العاده خطرناک را از روی خط دروازه دور کرد.
دقیقه 21 – ذوبی ها روی یک ضد حمله امکان باز کردن دروازه احمدی را داشتند اما ضربه خطرناک رجب زاده با اختلاف کمی از کنار دروازه پیکان به بیرون رفت.
دقیقه 26 – ارسال پیکانی ها از روی نقطه کرنر با ضربه مهاجم این تیم به سوی دروازه ذوب آهن رفت اما مظاهری این توپ را مهار کرد.
دقیقه 28 – حرکت پهلوان و ارسال او برای رجب زاده موقعیت خوبی برای این بازکن باتجربه به وجود آورد اما ضربه رجب زاده را احمدی مهار کرد.
دقیقه 29 – یک حمله دیگر از سوی ذوبی ها در موقعیتی تک به تک به پهلوان رسید اما ضربه محکم او را باز هم رحمان احمدی مهار کرد.

دقیقه 33 – حرکت زیبای آقاخان درون محوطه جریمه میزبان با ضربه زیبای او همراه شد اما این توپ خطرناک با فاصله کمی از کنار دروازه مظاهری به بیرون رفت.
دقیقه 34 – محمدرضا حسینی از فاصله 25 متری ضربه خود را به سوی دروازه پیکان روانه کرد اما این توپ با فاصله کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه 36 – زیبای ایستگاهی پیکانی ها توسط گادوین منشا به دروازه ذوبی ها زده شد، ضربه خوبی که با شیرجه زیبای رشید مظاهری دفع شد.

دقیقه 68 – شوت راه دور پیکانی ها با واکنش مظاهری از دروازه ذوبی ها دور شد.
دقیقه 71 – ضربه ایستگاهی پیکانی ها توسط هایراپتیان به سوی دروازه ذوب آهن نواخته شد اما این توپ با جاگیری مناسب گلر این تیم مهار شد.

دقیقه 77 – شوت راه دور گادوین منشا با واکنش مظاهری به کرنر رفت.
دقیقه 79 – موقعیت خوب ذوبی ها چیزی تا سه گله کردن این تیم باقی نگذاشته بود اما ضربه حسینی با اختلاف کمی از بالای دروازه به بیرون رفت.

 

اتفاق ویژه:

 

ذوب آهن با مجتبی حسینی از 5 مسابقه 12 امتیاز اندوخته که این معدل دستیار سابق گل محمدی را تبدیل به مرد شماره یک نیمکت ها در معدل کسب امتیاز می کند.

 

تگ ها


لیگ برتر خلیج فارس فوتبال