رأی فیفا در مورد پرونده انتقال امیلیانو سالا به کاردیف

امیلیانو سالا مهاجم آرژانتینی کاردیف‌سیتی سال گذشته در حین پرواز به ولز در یک سانحه هوایی درگذشت...

به گزارش خبرنگار مدال، سال گذشته کاردیف‌سیتی که در لیگ یرتر انگلیس حضور داشت برای انتقال امیلیانو سالا، با باشگاه نانت به توافق رسید و قرار بود مبلغ ۱۵ میلیون پوند برای او هزینه شود. اما این مهاجم آرژانتینی، در راه پرواز به کشور ولز، دچار سانحه هوایی شده و بعدها جسد او در لاشه هواپیمایی که در آب‌های نزدیک بریتانیا پیدا شده بود، کشف شد. سران کاردیف که حتی یک بازی هم از سالا استفاده نکرده بودند مدعی شدند که در زمان حادثه او هنوز به شکل کامل بازیکن این تیم نبوده و آنها نباید تمام مبلغ انتقال را پرداخت کنند. اختلافات آنها با سران باشگاه نانت حل نشد و این پرونده به فیفا رفت تا کمیته‌ای ویژه، رسیدگی به آن را بر عهده گیرد.

حالا امروز BBC گزارش داد که فیفا باشگاه کاردیف‌سیتی را مکلف کرده تا ۶ میلیون یورو از مبلغ این انتقال را به نانت پرداخت کند و البته این حق را برای هر دو باشگاه قائل شده که اعتراضات خود به این حکم را به دادگاه حکمیت ورزش تسلیم کنند.

درگذشت سالا علاوه بر هزینه ۶ میلیون یورویی برای کاردیف‌سیتی، برای هواداران این تیم غم و حسرتی به همراه داشت که تا سالیان سال از یادها فراموش نخواهد شد. 

اخبار مرتبط:

بیانیه فیفا در مورد اتهام تقلب در آرای The Best

تگ ها


امیلیانو سالا سانحه هوایی سالا فوتبال جهان دادگاه حکمیت ورزش کمیته ویژه فیفا نانت کاردیف سیتی لوشامپیونه فرانسه چمپیونشیپ فوتبال