رئال ۲-۰ اتلتیکو: بازگشت به کورس قهرمانی

رئال موفق شد در دربی مادرید مقابل اتلتیکو به پیروزی ۲-۰ برسد....

به گزارش "ورزش سه"، شاگردان زین الدین زیدان که چند روز قبل با پیروزی مقابل مونشن گلادباخ، به عنوان تیم اول از مرحله گروهی چمپیونزلیگ صعود کردند، امشب هم موفق شدند رقیب همشهری را با گل های کاسمیرو و یان اوبلاک (گل به خودی)، شکست بدهند.

دو تیم بازی را متعادل آغاز کردند و در دقیقه ۶ بود که اولین موقعیت بازی نصیب لوکا مودریچ شد اما ضربه او از کنار دروازه اتلتیکو به بیرون رفت.

در ادامه رئالی ها ابتکار عمل را در دست گرفتند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۱۰ به گل برسند اما ضربه کریم بنزما به تیر دروازه برخورد کرد. یک دقیقه بعد بار دیگر بنزما صاحب موقعیت شد اما این بار هم ضربه او راهی به چهارچوب دروازه اتلتیکو پیدا نکرد.

فشار حملات رئال سرانجام در دقیقه ۱۵ به ثمر نشست و این تیم توانست به گل برسد. روی ضربه کرنر تونی کروس بود که کاسمیرو بالاتر از همه ضربه سر را زد و دروازه اوبلاک را باز کرد.

بعد از این گل بازی متعادل شد و بازی بیشتر در میانه میدان در جریان بود و حملات دو تیم، به موقعیت ویژه ای منجر نمی شد. در لحظات پایانی نیمه اول بازی کمی به خشونت کشیده شد اما در نهایت در این نیمه توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و رئالی ها با برتری ۱-۰ به رختکن رفتند.

نیمه دوم را اتلتیکو با سه تعویض آغاز کرد اما باز هم این رئالی ها بودند که شروع بهتری داشتند و در دقیقه ۵۲، سرخیو راموس می‌توانست روی یک ضربه آزاد، با ضربه سر دروازه حریف را باز کند اما توپ از کنار دروازه به بیرون رفت. یک دقیقه بعد نوبت فرلان مندی بود که شانس خود را روی یک شوت از راه دورامتحان کند اما ضربه او هم تبدیل به گل نشد.

پس از آن نوبت بازیکنان اتلتیکو مادرید بود که حملاتی روی دروازه رئال داشته باشند و در دقیقه ۵۵، روی ارسال مارکوس یورنته به تیر دوم، لمار فرصت داشت تا گل تساوی را به ثمر برساند اما ضربه او هم از کنار دروازه به بیرون رفت.

حملات دو تیم ادامه داشت تا اینکه در دقیقه ۶۳ رئال به گل دوم رسید. روی یک ضربه آزاد بود که توپ با دفع مدافعان اتلتیکو پشت محوطه جریمه به دنی کارواخال رسید و شوت محکم و دیدنی او بعد از برخورد به تیر دروازه، به پشت یان اوبلاک برخورد کرد و وارد دروازه شد.

تیم میهمان که دیگر چیزی برای از دست دادن نداشت، پیش کشید اما بازیکنان این تیم نمی توانستند موقعیت چندانی روی دروازه رئال ایجاد کنند. در دقیقه ۷۵، تریپیه با یک پاس خوب، سائول را صاحب موقعیت کرد اما ضربه او هم راهی به چهارچوب دروازه رئال پیدا نکرد.

در دقیقه ۸۰، اتلتیکو صاحب یک موقعیت خوب شد اما ضربه سر سائول روی ارسال رنان لودی هم نتوانست قفل دروازه رئال را باز کند. سه دقیقه بعد، بار دیگر لمار با حرکات تکنیکی اش خط دفاعی رئال را به هم ریخت اما ضربه او از بالای دروازه به بیرون رفت.

در دقایق پایان این رئال بود که بار دیگر به تیم برتر زمین تبدیل شد و چیزی نمانده بود که واکنش خوب اوبلاک، مانع از گلزنی لوکاس واسکز شد و در نهایت بازی با همان نتیجه ۲-۰ به سود رئال به پایان رسید.

تگ ها


اتلتیکو مادرید فوتبال جهان اتلتیکو مادرید رئال مادرید لالیگا فوتبال