رئال ۱-۲ بیلبائو: فینال سوپرکاپ، ال‌کلاسیکو نشد

رئال مادرید در دیدار نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا مقابل بیلبائو شکست خورد و از رسیدن به دیدار نهایی باز ماند....

به گزارش "ورزش سه"، در این دیدار بیلبائو در همان نیمه اول دو بار توسط رائول گارسیا به گل رسید و تک گل کریم بنزما در نیمه دوم هم نتوانست مانع از شکست رئال شود. به این ترتیب تیم باسکی حریف بارسلونا در دیدار نهایی شد.

بیلبائو بازی را بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بیشتر صاحب موقعیت بود و اشتباهات بازیکنان رئال هم باعث شد تا این تیم صاحب یکی دو موقعیت نصف و نیمه شود؛ هرچند نتوانستند از این فرصت‌ها استفاده کنند.

پس از آن نوبت رئالی ها بود که ابتکار عمل را در دست بگیرند و چیزی نمانده بود که در دقیقه ۱۷، روی ارسال تونی کروس، سرخیو راموس گل اول بازی را به ثمر برساند اما ضربه سر او از کنار دروازه به بیرون رفت.

یک دقیقه بعد این بیلبائو که به گل رسید. روی پاس در عمق دنی گارسیا بود که توپ با تعلل مدافعان رئال به رائول گارسیا رسید و او هم با شوتی تماشایی دروازه را باز کرد.

در ادامه باز هم این بازیکنان بیلبائو بودند که عملکرد بهتری داشتند و در ۲۴، چیزی نمانده بود که رائول گارسیا خود و تیمش را دو گله کند اما این بار ضربه او راهی به چهارچوب دروازه رئال نداشت.

در ادامه بازی متعادل دنبال شد و هر دو تیم به دنبال زدن گل‌های بعدی بودند که در دقیقه ۳۷، بیلبائو صاحب یک ضربه پنالتی شد. اینیگو مارتینز که درون محوطه جریمه رئال صاحب موقعیت شده بود، توسط لوکاس واسکز سرنگون شد و داور هم نقطه پنالتی را نشان داد. رائول گارسیا پشت توپ قرار گرفت و با فریب تیبو کورتوا، حساب کار را ۲-۰ کرد.

در دقایق پایانی نیمه اول اتفاق خاصی روی دروازه‌ها رخ نداد و در نهایت نیمه اول با همان دو گل به سود بیلبائو به پایان رسید.

نیمه دوم را رئال بهتر آغاز کرد و در دقایق ابتدایی بازیکنان این تیم بیشتر بر بازی مسلط بودند اما چیزی نمانده بود که ایکر مونیاین در دقیقه ۵۴ گل سوم بیلبائو را به ثمر برساند اما ضربه سر او از کنار دروازه رئال به بیرون رفت.

در دقیقه ۵۸، رئالی ها تا آستانه زدن گل اول پیش رفتند اما ضربه خطرناک مارکو آسنسیو از بالای دروازه بیلبائو به بیرون رفت. بدشانسی ها رئال در دقیقه ۶۲ تکمیل شد و ضربه بازیکن این تیم به تیر دروازه حریف برخورد کرد تا اختلاف همچنان دو گل باقی بماند.

حملات رئال ادامه پیدا کرد تا اینکه این تیم در دقیقه ۷۳ یکی از گل های خورده را جبران کرد. روی یک حمله همه جانبه از رئالی ها بود که توپ با ارسال فده والورده و ضربه سر کاسمیرو، با اشتباه مدافع بیلبائو به بنزما رسید و او هم به راحتی دروازه را باز کرد.

حملات رئال ادامه داشت و در دقیقه ۸۲، بنزما بار دیگر دروازه بیلبائو را باز کرد اما این بار داور به دلیل آفساید این گل را نپذیرفت. ۵ دقیقه بعد، چیزی نمانده بود که راموس کار را به تساوی بکشد اما ضربه سر شیرجه‌ای او از کنار دروازه بیلبائو به بیرون رفت.

فشار حملات رئال تا ثانیه های پایانی بازی ادامه داشت اما در نهایت توپ دیگری از خط دروازه ها عبور نکرد و بیلبائو با پیروزی در این دیدار، حریف بارسا در فینال سوپرکاپ اسپانیا شد.

تگ ها


اتلتیک بیلبائو