!رئال‌مادريد – بارسلونا‌؛ جنگ در ال‌کلاسیکوی دوستانه

به گزارش مدال به نقل از خبرورزشی، بامداد روز يك شنبه از ساعت 4 در ورزشگاه هاردراك شهر ميامي رئال مادريد و بارسلونا در ديداري از تورنمنت اينترنشنال چمپيونزكاپ مقابل هم صف آرايي خواهند كرد ......

به گزارش مدال به نقل از  خبرورزشی، بامداد روز يك شنبه از ساعت 4 در ورزشگاه هاردراك شهر ميامي رئال مادريد و بارسلونا در ديداري از تورنمنت اينترنشنال چمپيونزكاپ مقابل هم صف آرايي خواهند كرد. جدالي كه ال كلاسيكوي شماره 267 و سي و چهارمين بازي دوستانه اين 2 تيم بزرگ خواهد بود.

رئال مادريد ؛ تلافي آخرين ال كلاسيكو در آمريكا

كهكشاني ها فصل قبل به تمام آن چيزي كه مي خواستند رسيدند به جز يك مورد. قهرمان شدن يا نشدن در جام حذفي اهميتي براي شاگردان زيدان نداشت اما كسب جام پس از 5 سال در لاليگا هدف اول رئالي ها بود. علاوه بر اين قهرماني، هميشه قهرمان شدن در ليگ قهرمانان اروپا لذت بخش است و براي دومين سال متوالي رئال در اين رقابت ها هم جام گرفت. با وجود اينكه رئال مادريد فصل ايده آلي را سپري كرد، نتوانست فصل قبل ال كلاسيكو را از بارسلونا ببرد. در بازي رفت آخرين دقيقه توسط راموس به گل تساوي رسيدند و در ديدار برگشت آخرين دقيقه با گل مسي مغلوب حريف شدند. شايد قياس درستي نباشد كه پيروزي در يك بازي دوستانه را تلافي ال كلاسيكوي لاليگايي بدانيم اما در هر صورت شكست دادن بارسا براي هواداران رئال اتفاقي باارزش است و روحيه تيم را هم براي شروع فصل جديد بهتر خواهد كرد. زيدان در 2 ديدار قبلي برابر منچستريونايتد و منچسترسيتي همه بازيكنان تيمش را بيرون كشيد. در بازي اول بين دو نيمه و در بازي دوم حدود دقيقه 60. احتمالاً در بازي ال كلاسيكو به دليل اهميت بيشتر آن چنين تصميمي نخواهد گرفت.

بارسلونا ؛ اولين آزمون بزرگ والورده

بارساي 2018-2017 در رقابت هاي دوستانه پيش فصل تيم خوبي نشان داده. شاگردان ارنستو والورده در ديدارهاي گذشته مقابل يوونتوس و منچستريونايتد با درخشش ستاره ياغي شان، نيمار به پيروزي رسيدند. اين روزها اردوي بارسلونا تحت تأثير آينده نيمار قرار گرفته و مشخص نيست فصل بعد هم او در تركيب بارسلونا حضور داشته باشد. تنها چيزي كه به طور قطع مي توان گفت، اين است كه پيدا كردن جانشين براي اين ستاره برزيلي راحت نيست و والورده نمي تواند تصور كند او را در تركيب تيمش نداشته باشد. والورده هم در ديدارهاي قبلي مثل زيدان تصميم گرفت بين 2 نيمه تمامي ستاره هاي تركيب اصلي تيمش را بين دو نيمه بيرون بكشد و بعيد است در جدال با كهكشاني ها چنين اتفاقي رخ بدهد. جدال با رئال مادريد هرقدر هم دوستانه باشد، باز هم براي هواداران 2 تيم بيش از يك بازي دوستانه ارزش دارد. والورده خودش را براي يك فصل سخت و تيمش را براي 2 جدال مهم رفت و برگشت سوپرجام اسپانيا آماده مي كند. ديدار در ميامي را مي توان پيش درآمدي براي ال كلاسيكوي سوپرجام دانست.

غايب هاي بزرگ

كريس رونالدو به دليل اينكه در جام كنفدراسيون ها شركت كرد، با رئالي ها به اردوي آمريكا نرفته و غايب بزرگ اين ال كلاسيكو خواهد بود. بارسايي ها هم به دليل مشابه مارك آندره تراشتگن سنگربان آلماني شان را در اختيار نخواهند داشت.

آخرين جدال

ال كلاسيكوي برگشت در لاليگا با گل دقيقه آخر مسي 3 بر 2 به سود بارسلونا تمام شد. مسي در اين ديدار يك گل ديگر هم زد و راكيتيچ زننده گل دوم آبي واناري ها بود. كاسميرو و خامس هم زننده گل هاي رئال بودند.

آمار بازي

266) رئال مادريد و بارسلونا 266 مرتبه به مصاف هم رفته اند كه سهم رئال 97 برد و سهم بارسا 110 برد بوده، 59 بازي هم با نتيجه مساوي تمام شده است.

33) ال كلاسيكو 33 مرتبه به صورت دوستانه برگزار شده كه 19 مرتبه بارسا پيروز شده، رئال فقط 4 مرتبه برده و 10 بازي هم با نتيجه تساوي پايان يافته است.

26) از آخرين مرتبه اي كه ال كلاسيكو به صورت دوستانه برگزار شده 26 سال مي گذرد. سال 1991 ال كلاسيكوي دوستانه به صورت رفت و برگشت تمام شد كه بازي اول در برنابئو را رئال 3 بر يك برد و بازي برگشت يك-يك به پايان رسيد.

3) آخرين ال كلاسيكويي كه در ورزشگاهي به جز سانتياگوبرنابئو و نوكمپ برگزار شد، فينال 3 سال پيش كوپا دل ري بود كه در ورزشگاه مستايا رئالي ها 2 بر يك بارسلونا را شكست دادند.

35) ال كلاسيكو آخرين مرتبه در قاره آمريكا برگزار شد. البته آن بازي دوستانه سال 1982 در ونزوئلا واقع در آمريكاي جنوبي برگزار شد و رئال هم با تنها گل دل بوسكه به پيروزي رسيد.

يك) اين نخستين حضور ارنستو والورده روي نيمكت بارسلونا برابر رئال مادريد است.

3) زين الدين زيدان 3 مرتبه به عنوان مربي برابر بارسلونا قرار گرفته كه يك برد، يك تساوي و يك باخت حاصل كار اوست.

تركيب احتمالي دو تيم

رئال مادريد: ناواس، كارواخال، واران، ناچو، مارسلو، كاسميرو، مودريچ، كواچيچ، ايسكو، بيل و بن زما

بارسلونا: سيلسن، سِمدو، ماسچرانو، اومتيتي، آلبا، بوسكتس، راكيتيچ، اينيستا، نيمار، مسي و سوارس

 

تگ ها


اخبار روز فوتبال