رئال مادرید ۱ – ۴ آژاکس؛ وداع تحقیرآمیز کهکشانی‌ها در برنابئو

رئال مادرید با یک شکست سنگین از لیگ قهرمانان کنار رفت...

رئال مادرید با یک شکست سنگین از لیگ قهرمانان کنار رفت

امشب رئال مادرید در برنابئو پذیرای آژاکس بود.

به گزارش مدال، در دیدار برگشت از مرحلۀ یک‌هشتم پایانی لیگ قهرمانان اروپا دو تیم فوتبال رئال مادرید و آژاکس آمستردام به مصاف یکدیگر رفتند که این دیدار با پیروزی 4_1  آژاکس به پایان رسید.

کهکشانی‌ها در دیدار رفت با بهره بردن از تجربۀ بالای خود از رقابت‌های اروپایی موفق شدند آژاکس را در زمین خودی با نتیجۀ 2_1 شکست دهند. این پیروزی باعث شد رئال با خیالی آسوده پا به این میدان بگذارد. با این  حال این خیال آسوده کمی برای مادریدی‌ها دردسرساز شد و در دقیقۀ 7 حکیم زیاش دروازۀ کورتوا را باز کرد.

در ادامه هلندی‌ها در ضدحملات بسیار خطرناک ظاهر شدند. در دقیقۀ 18 بازی نِرِس روی حرکت تیمی دیدنی و پس تادیچ گل دوم بازی را به ثمر رساند تا سکوتی تلخ در سانتیاگو برنابئو حکم فرما شود.

شوک ابتدایی بازی کمی مادریدی‌ها را تحت تأثیر قرار داد. تا حدی که در دقیقۀ 29 سولاری، بیل را به جای لوکاس روانۀ میدان نبرد کند. در دقیقۀ 35 نیز وینیسیوس به دلیل مصدومیت جای خود را به آسنسیو داد تا کهکشانی‌ها برای نیمۀ بعد سراپا حمله شوند.

در نیمۀ دوم رئالی‌ها که همه‌چیز را از دست رفته می‌دیدند بازی را تهاجمی آغاز کردند اما  آمادگی بالای بازیکنان آژاکس در ارائۀ کارهای سرعتی مدافعان رئال را وادار به عقب‌نشینی کرد.  در دقیقۀ 62 بازهم در میان بهت هواداران مادریدی، آژاکس توسط تادیچ به گل سوم رسید.

تنها 8 دقیقه بعد آسنسیو ستارۀ جوان رئال یکی از گل‌های خورده را پاسخ داد تا کهکشانی‌ها کمی به ادامۀ مسابقه امیدوار باشند.

با این اوصاف امیدواری رئالی‌ها 2  دقیقه بیشتر  دوام نداشت و شونه گل چهارم آژاکس را همچون تیر خلاص بر پیکر کهکشانی‌ها روانه کرد.

در نهایت تلاش سفیدپوشان میزبان که دیگر جام را از دست رفته می‌دیدند، نتیجه‌بخش نبود و این دیدار با پیروزی ۱-۴ آژاکس و حذف رئال مادرید از گردونۀ این رقابت‌ها به پایان رسید.