رئال مادرید – اتلتیکومادرید؛ انزوا در جده!

امشب قهرمان سوپرجام اسپانیا در حالی در شهر جده معرفی می‌شود که مردم اسپانیا آن را بایکوت کرده‌اند....

مردم مادرید نمی‌توانند دیدار حساس امشب را تماشا کنند، چون هیچ کدام از شبکه‌های تلویزیونی این کشور دیدار فینال سوپرجام اسپانیا را پخش نمی‌کند. هم رسانه‌های اسپانیایی و هم مردم اسپانیا به این شیوه برگزاری سوپرجام در کشوری دیگر اعتراض دارند و برای همین هم شبکه‌های تلویزیونی این کشور حاضر نشده‌اند حق پخش این مسابقه را ببینند. اما همه این حواشی هم چیزی از جذابیت فینال تمام مادریدی کم نمی‌کند. اتلتیکومادرید با کامبک بزرگ جلوی بارسلونا خودش را به فینال رساند. با قربانی کردن ارنستو والورده که خبر اخراجش از نیمکت بارسلونا و نشستن ژاوی روی آن تا چندساعت دیگر به طور رسمی اعلام می‌شود. تیم سیمئونه همین‌قدر مرموز و پنهان حریفش را از پا درمی‌آورد. تیمی که ظرف چنددقیقه نسخه بارسلونا را پیچید و امشب برنامه ویژه‌ای برای شاگردان زیدان خواهد داشت. از سمت دیگر تیم زیدان نمایش خوبی مقابل والنسیا داشت و بدون مهاجمان مصدومش - بیل و بنزما- توانست سه بار دروازه خفاش‌ها را باز کند. تیم زیدان این فصل شکست نمی‌خورد و هفته به هفته به تیم کامل‌تری تبدیل شده است. شاید برای همین باشد که با وجود مصدومیت ستاره‌های تاثیرگذارش، پیش‌بینی‌ها از شانس بالاتر رئال مادرید برای قهرمانی می‌گویند. هرچند گل زدن به اتلتیکومادرید، کار به مراتب سخت‌تری از باز کردن دروازه والنسیا یا هر حریف دیگری خواهد بود. به خصوص اینکه زیدان امشب چاره‌ای جز گذاشتن لوکا یوویچ در نوک خط حمله ندارد. مهاجمی که جزو خریدهای شکست‌خورده رئال به حساب می‌آید؛ مگر آنکه امشب ورق را برگرداند و از این فرصت استفاده کند.

***

کهکشانی‌ها در ۷ شهرآورد اخیر مادرید در لالیگا برابر اتلتیکو نباخته‌اند. البته از این ۷ دیدار، ۵ مرتبه تساوی رقم خورده و رئال ۲ بازی را برده است.

تیم سیمئونه با وجود عملکرد خوب دفاعی، در خط حمله عملکرد خوبی نداشته و در ۱۹ بازی نیم‌فصل فقط ۲۲ گل زده است.

آخرین برد اتلتیکومادرید برابر رئالی‌ها به ۲ سال و ۸ ماه پیش در لیگ قهرمانان اروپا برمی‌گردد. البته با وجود برتری ۲ بر یک اتلتیکو در آن بازی، رئال مجموعاً پیروز شد و به فینال رفت.

***

ترکیب احتمالی رئال‌مادرید: کورتوا، کارواخال، واران، راموس، مارسلو، والورده، کاسمیرو، کروس، مودریچ، رودریگو، یوویچ

ترکیب احتمالی اتلتیکومادرید: اوبلاک، تریپیه، فلیپه، خیمنس، لودی، کورئا، هره‌را، پارتی، سائول، فلیکس، موراتا

 

بیشتر بخوانید:

فوری؛ ژاوی تا ساعاتی دیگر به عنوان سرمربی بارسلونا انتخاب می‌شود

تگ ها


فوتبال جهان لالیگا فوتبال