رئال‌مادرید امشب با لاماسیا بازی می‌کند!

رئال مادرید امشب در لیگ قهرمانان در حقیقت با تیم‌های پایه بارسلونا بازی می‌کند....
رئال مادرید امشب در لیگ قهرمانان در حقیقت با تیم‌های پایه بارسلونا بازی می‌کند.

تیم بارسلونا به دلیل داشتن بازیکنانی با اصلیت هلندی، همواره به پیروی از سبک فوتبال این کشور متهم شده است. ستارگانی چون کلایورت، دی بوئر، اورمارس، کومان و ... همه با اصلیتی هلندی در بارسا می‌درخشیدند و البته حضور مربیانی چون فن خال و کرایف نیز بر این سبک از فوتبال دامن می‌زد. نکته مهم آغاز فوتبال بسیاری از این بازیکنان از آکادمی آژاکس است. تعداد زیادی از بازیکنانی که در بارسا چهره شده‌اند از مکتب آژاکس و هلند به بلوگرانا آمده‌اند و در حقیقت آژاکس به نوعی لاماسیای بارسا حساب می‌شود. پیوستن دی‌یانگ به جمع کاتالان‌ها هم تاییدی بر این داستان است. نشریه مارکا به تعدادی از این بازیکنان هلندی اشاره کرده است.
کرایف و نیسکنس
ال‌فلاکو (کرایف) جزو اولین هلندی‌های بارسا بود که در سال ۱۹۷۳ به بارسا آمد و نشان داد چه استعداد شگرفی دارد. بارسا با او یوهان نیسکنس توانست در فصل ۱۹۷۳/۷۳ قهرمان لالیگا شود.
کومان
پس از ورود کرایف درهای بارسا به روی هلندی‌ها باز شد و رونالد کومان هم به جمع کاتالان‌ها اضافه شد تا اولین قهرمانی بارسایی‌ها در لیگ قهرمانان در یمبلی به دست آید.
عصر فن‌خال
بعد از تولد، درخشش و البته اتمام دوران کرایف، فن‌خال عصر جدیدی را با هلندی‌ها رقم زد. لیست ورودی‌های هلندی بارسا در آن سال به شرح زیر بود: بوگارد، ریزیگر، برادران دی‌بوئر، کلایورت و اورماس!
دوران رایکارد
یکی دیگر از مربیان هلندی بارسا رایکارد بود که توانست قهرمانی بعدی بلوگرانا در لیگ قهرمانان را به دست بیاورد. در تیم رایکارد نیز افراد هلندی حضور داشتند.
بارسای فعلی
در تیم فعلی بارسا تنها سیلیسن هلندی است و البته دی‌یانگ نیز از ابتدای فصل بعد به ترکیب اضافه خواهد شد. بارسایی‌ها توانستند دی‌یانگ را از چنگال بسیاری‌ از تیم‌های اروپایی بربایند. بجز بازیکنانی که به طور مستقیم از آژاکس به نیوکمپ آمده‌اند کسانی چون ابراهیموویچ، لوئیس سوارز و مکسول نیز سابقه حضور در آژاکس را داشتهاند و بعدها لباس راه‌راه آبی و اناری را بر تن کرده‌اند.

به نظر می‌رسد امشب رئال به نوعی با تیم لاماسیا بازی خواهد کرد!

رئال‌مادرید امشب با لاماسیا بازی می‌کند!

تیم منتخب هلندی‌های بارسلونا