رئال مادرید بالاتر از بارسا با ارزش ترین برند فوتبال دنیا

رئال مادرید با وجود بحران اقتصادی ناشی از کرونا توانست رتبه اول خود در رده بندی با ارزش ترین برنده های فوتبالی دنیا را حفظ کند و بارسا هم جهش چشمگیری داشت....

به گزارش مدال و به نقل از مارکا،  باشگاه رئال مادرید همچنان با ارزش ترین برند فوتبالی دنیا محسوب می شود. حتی کرونا و بحران اقتصادی ناشی از آن هم باعث نشد رئال این رتبه را از دست بدهد با این حال چیزی نمانده بود تا بارسا این رتبه را از دست رئال خارج کند.

طبق گزارش ""Brand Finance Football"، کهکشانی ها باوجود افت ۱۳.۸ درصدی همچنان با ۱۴۱۹ میلیون یورو با ارزش ترین باشگاه فوتبال دنیا هستند و بهترین شاخص قدرت برند با ۹۴.۹ از ۱۰۰ را در اختیار دارند.

پیش بینی می شود با توجه به قهرمانی اخیر رئال در لالیگا بر اعتبار و ارزش این باشگاه بیش از پیش اضافه شده و در رده بندی بعدی نیز رتبه خود را حفظ کند.

آنها با راه اندازی یک برند نوآوری به نام "Real Madrid Next"، فعالیت های تجاری خود را گسترش داده اند که هدف از آن کار با شرکت های نوپا مبتنی بر فناوری است. رئال مادرید همچنین با ایجاد کانال پرداخت به ازای هر بار استفاده از شبکه های اجتماعی، از این پلتفرم ها نیز برای افزایش مشارکت دنبال کنندگانش بهره می برد.


 

پس از رئال مادرید شاهد حضور بارسا در رتبه دوم هستیم که ارزشش با رشد ۱.۴ درصدی به ۱۴۱۳ میلیون یورو افزایش پیدا کرده و تنها در فاصله شش میلیون یورویی رئال قرار گرفته است. بارسا که پس از رئال و منچستریونایتند در رده سوم قرار داشت، حالا به رتبه دوم رسیده و فاصله با رئال را نیز به شکلی چشمگیر کاهش داده است.

بارسلونا قرار بود تبدیل به اولین باشگاه فوتبال دنیا شود که در یک سال فوتبالی توانسته به درآمد ۱ میلیاردی برسد ولی بحران اقتصادی ناشی از کرونا مانع شد با این حال بارسا توانست به خوبی این بحران را مدیریت کند و بر خلاف رئال که ۱۳.۸ درصد افت ارزش را به خود دید، توانسته ۱.۴ درصد نسبت به گذشته رشد ارزش داشته باشد.

پس از رئال و بارسا، باشگاه منچستریونایتد با ۱.۱۴ میلیون یورو در رتبه سوم قرار گرفت و یک پله سقوط کرد. در رتبه های چهارم تا دهم نیز لیورپول با ۱۲۶۲ میلیون یورو، منچسترسیتی با ۱۱۲۴ میلیون یورو، بایرن با ۱۰۵۶ میلیون یورو، پی اس جی با ۹۶۷ میلیون یورو، چلسی با ۹۴۹ میلیون یورو، تاتنهام با ۷۸۴ میلیون یورو و آرسنال با ۷۱۹ میلیون یورو دیده می شوند.

جالب اینکه در میان ده برند فوتبالی با ارزش دنیا نام شش باشگاه انگلیسی دیده می شود. از دیگر تیم های اسپانیایی این فهرست می توان به اتلتیکو مادرید، سویا، والنسیا و بیلبائو اشاره کرد که به ترتیب در رتبه های ۱۳، ۳۲، ۳۶ و ۴۰ قرار دارند. ویارئال نیز چهلم است و بتیس در رتبه ۵۰ دیده می شود.

بیشتر بخوانید:

دو شرط بارسلونا برای موفقیت در جذب لائوتارو

بحران دفاعی بارسلونا در آستانه مصاف با ناپولی

 

 

تگ ها


بایرن مونیخ پاری سن ژرمن فوتبال جهان تاتنهام آرسنال منچستر یونایتد منچستر سیتی لیورپول رئال مادرید بارسلونا فوتبال