رئال مادرید، سد راه اسپانیای لوئیس انریکه

اسپانیا پس از دو بازی ضعیف در یورو ۲۰۲۰سرانجام دیروز توانست با ارائه نمایشی دلپذیر ۵-۰ اسلواکی را شکست دهد....

به گزارش "ورزش سه"، اسپانیا با لهستان، سوئد و اسلواکی هم گروه بود و به نظر می رسید با توجه به میزبانی در هر سه بازی به عنوان تیم اول صعود کند اما این اتفاق رخ نداد.

لاروخا تحت هدایت لوئیس انریکه ابتدا برابر سوئد با تساوی بدون گل متوقف شد و سپس برابر لهستان به تساوی ۱-۱ دست یافت. در بازی سوم اسپانیا محکوم به پیروزی بود تا به یک هشتم نهایی صعود کند و این کار را هم انجام داد. اسپانیا ۵-۰ برنده شد و به عنوان تیم دوم به دور بعد یورو ۲۰۲۰ رسید تا حریف کرواسی شود.

اسپانیا می توانست تیم اول هم باشد اگر سوئد دقیقه ۹۳ موفق نمی شد گل سوم را به لهستان بزند.

پیش از شروع رقابت ها لوئیس انریکه به دلیل عدم دعوت از بازیکنان رئال به تیم ملی تحت انتقادات شدید رسانه ها قرار داشت. برای اولین بار در تاریخ، اسپانیا بدون هیچ بازیکن رئال در یک تورنمنت رسمی حضور دارد اما اکنون رئال مادرید به شکل غیر مستقیم سد راه لاروخا خواهد بود.

حریف بعدی اسپانیا، کرواسی با کاپیتانی لوکا مودریچ است. کروات ها با مودریچ ستاره بزرگ رئال مادرید قطعا می توانند مانع بزرگی برای صعود اسپانیا به یک چهارم نهایی باشند. اسپانیا اگر از سد کرواسی بگذرد، باید در دور یک چهارم نهایی با برنده فرانسه و سوئیس روبرو شود که احتمالا فرانسه خواهد بود. رافا واران و کریم بنزما ستاره های رئالی فرانسه هستند و چه کسی می داند، شاید کیلیان امباپه هم به زودی راهی رئال شود.

مسیر اسپانیا تا نیمه نهایی با موانع سختی همراه است و باید دید لوئیس انریکه می تواند به وعده ای که داده بود عمل کند و اسپانیا را جزو ۴ تیم برتر جای بدهد یا خیر.

تگ ها


تیم ملی اسپانیا یورو ۲۰۲۰ لوکا مودریچ کریم بنزما رئال مادرید