رئال مادرید ۲ – ۰ سلتاویگو؛ مغضوبان دیروز، قهرمانان امروز

زیدان در بازگشت به نیمکت رئال، نخستین پیروزی خود را به دست آورد...

زیدان در بازگشت به نیمکت رئال، نخستین پیروزی خود را به دست آورد

رئال مادرید اولین بازی خود در بازگشت زیدان را مقابل سلتا با پیروزی پشت سر گذاشت.

به گزارش مدال، در روزی که زین الدین زیدان بعد از حدود ده ماه دوباره هدایت رئال مادرید را بر عهده گرفت، این تیم نمایش خوبی ارائه داده و با دو گل ایسکو و گرت بیل که در دوران سانتیاگو سولاری دچار افت شدیدی شده بودند، موفق به غلبه بر سلتاویگو شد.

در دقایق ابتدایی اتفاق خاصی روی دروازه دو تیم رخ نداد و گرچه رئال مادرید صاحب توپ و میدان بود، اما نمی توانست موقعیت خاصی روی دروازه سلتاویگو ایجاد کند.

اما بر خلاف جریان بازی اولین فرصت بازی روی دروازه رئال مادرید ایجاد شد که در دقیقه 15 ضربه سر ماکسی گومز با مهار تماشایی ناواس همراه شد.

دقایقی بعد تونی کروس با یک ضربه تماشایی تا آستانه باز کردن دروازه سلتا پیش رفت اما ضربه او با حداقل اختلاف از کنار دروازه به بیرون رفت.

اما بهترین موقعیت رئال مادرید برای گلزنی در دقیقه 30 ایجاد شد که ضربه گرت بیل با بدشانسی این تیم به دیرک دروازه حریف برخورد کرد و در ریباند نیز رافائل واران نتوانست از موقعیت استفاده کند.

دقایقی بعد و با ارسال کرنر از سوی مارسلو، سرخیو راموس در دهانه دروازه موقعیت خوبی برای گلزنی داشت اما ضربه او نیز به بیرون رفت. در دقایق پاینی نیمه اول رئال مادرید نتوانست موقعیت خاصی ایجاد کند و 45 دقیقه نخست با تساوی بدون گل به پایان رسید.

رئال مادرسد نیمه دوم را نیز هجومی آغاز کرد و در دقیقه 55 با ضربه تماشایی لوکا مودریچ به گل هم رسید اما این گل با استفاده از VAR آفساید اعلام شد.

حملات رئال مادرید ادامه یافت و این تیم بالاخره در دقیقه 61 به گل رسید. نفوذ آسنسیو، کریم بنزما را در گوشه محوطه صاحب توپ کرد و پاس عرضی او با ضربه تمام کننده ایسکو همراه شد تا گل اول به ثمر برسد.

رئال مادرید باز هم روی دروازه سلتاویگو حملاتی را ترتیب داد و دقایق بعد و با روی پاس مارسلو و ضربه گرت بیل درون محوطه که به دیرک دروازه هم برخورد کرد، گل دوم را نیز به ثمر رساند.

در دقیقه 80 آسنسیو با یک ضربه تماشایی می توانست زننده گل سوم لقب گیرد اما ضربه او با اختلاف کمی به بیرون رفت. در دقایق پایانی جریان بازی آرام دنبال شد و اتفاق خاصی روی دروازه ها رخ نداد تا رئال مادرید با نتیجه 0-2 سلتاویگو را مغلوب کند.