رئال‌مادرید- پاریسن‌ژرمن؛ جنگ نفتکش‌ها

رئال‌مادرید امشب در ورزشگاه خانگی‌اش به دنبال شکست دادن پی‌اس‌جی و گرفتن انتقام باخت دیدار رفت خواهد بود....

رئال‌مادرید- پاریسن‌ژرمن؛ جنگ نفتکش‌ها

زیدان خاصیت دوران بازی‌‌اش را در مربیگری‌اش هم حفظ کرده است. زمانی که پا به سن گذاشته بود و منتقدان زیادی وجود داشتند که او دیگر نباید برای رئال و فرانسه بازی کند، با چند نمایش درخشان دهان منتقدانش را می‌بست. زیدان سرمربی هم ژن‌های تسلیم‌ناپذیری را حفظ کرده است. شروع بد در لیگ قهرمانان اروپا و لالیگا او را تحت فشار قرار داد و رسانه‌ها اسپانیایی حتی جانشین‌ هم برایش انتخاب کردند. اما زیدان تیمش را به ریل برد برگرداند. تیمی که این روزها هم‌امتیاز با بارسلونا صدرنشین لالیگاست و صعودش به دور بعد لیگ قهرمانان اروپا هم مسجل شده است. اما تنها نکته منفی کارنامه زیدان در این فصل پیروز نشدن در مسابقات بزرگ است. آنها تنها دودیدار مهم در این فصل مقابل پی‌اس‌جی و اتلتیکومادرید برگزار کرده‌اند که در هیچکدام پیروز نبوده‌اند. اما دیدار امشب برای زیدان و شاگردانش زمان گرفتن انتقام باخت سنگین دیدار رفت دوتیم است.

اوضاع برای تیم توماس توخل هم جالب نیست. او روابطش با مدیران پاریسن ژرمن خوب نیست و خودش هم می‌داند در صورت تکرار نتایج بد فصل پیش در اروپا شغلش را از دست می‌دهد. پاریسی‌ها در چند فصل گذشته همیشه به مسابقات لیگ فرانسه به عنوان حیات خلوت نگاه کرده و معمولا ترکیب‌های مختلفی را امتحان می‌کند اما در لیگ قهرمانان اروپا آنها با بهترین ترکیب ممکن بازی می‌کنند. مشکل این فلسفه تغییرات زیاد در ترکیب 11نفره نفرات باشگاه است. مشکلی که خودش را در دیدارهای بزرگ نشان می‌دهد و توازن قابل دفاعی در عملکرد دفاعی و هجومی تیم به چشم نمی‌خورد. مشکلی که معمولا در اروپا گریبان تیم توخل را می‌گیرد و شاید امشب هم دردسرساز شود.

***

در ۹ نبرد قبلی رئال‌مادرید و پاری‌سن‌ژرمن، ۴ برد نصیب رئالی‌ها شده و پاریسی‌ها ۳ بازی را برده‌اند. ۲ بازی هم با تساوی به پایان رسیده است.

رئال در حالی بازی رفت را با ۳ گل به پاری‌سن‌ژرمن باخت که پیش از آن در ۴ بازی متوالی مقابل این رقیب مغلوب نشده بود و ۳ پیروزی داشت.

رئال‌مادرید فصل قبل، پس از ۹ حضور متوالی در نیمه‌نهایی پیش از رسیدن به این مرحله از دور رقابت‌ها کنار رفت. زیدان که ۳ مرتبه تیم را قهرمان کرده نمی‌خواهد این آمار منفی با او هم تکرار شود.

***

رئال‌مادرید:  کورتوا، کارواخال، واران، راموس، مارسلو، مودریچ، کاسمیرو، کروس، بیل، هازارد، بن‌زما
پاری‌سن‌ژرمن: ناواس، مونیه، سیلوا، کیمپمبه، برنات، گِیه، مارکینیوش، وراتی، دی‌ماریا، نیمار، امباپه

 

بیشتر بخوانید:

نیمار مقابل رئال مادرید نیمکت‌نشین خواهد بود؟

تگ ها


پاری سن ژرمن رئال مادرید رئال مادرید-پاری سن ژرمن UEFA Champions League فوتبال