رئال مادرید ۲ - ۲ کلوب بروژ؛ بازگشت ناتمام در سانتیاگو برنابئو

رئال مادرید که برای جبران شکست هفته اول مقابل PSG‌ به میدان آمده بود، این بار در سانتیاگو برنابئو مقابل کلوب بروژ به کسب یک تساوی بسنده کرد...

رئال مادرید که برای جبران شکست هفته اول مقابل PSG‌ به میدان آمده بود، این بار در سانتیاگو برنابئو مقابل کلوب بروژ به کسب یک تساوی بسنده کرد

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب هفته دوم مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، رئال مادرید در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو میزبان کلوب بروژ بلژیک بود که این بازی در نهایت با تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

مطابق انتظار، رئال مادرید بازی را بهتر آغاز کرد و با حمایت هواداران آمده بود تا اولین پیروزی خود را در فصل جدید لیگ قهرمانان را به دست آورد. مالکیت توپ بیشتر در اختیار شاگردان زیدان بود اما در دقیقه ۹، روی پاس پرسی تائو، این امانوئل دنیس بود که در شرایط تک به تک با کورتوا، موفق شد دروازه میزبان را باز کند اما داور گل او را آفساید اعلام کرد. لحظاتی بعد و پس از بررسی VAR، مشخص شد که راموس آفساید را پر کرده بود و گل بروژ توسط داور تایید شد تا رئالی‌ها شوک اول را بپذیرند.

میزبان در ادامه بازی را به دست گرفت و در دقیقه ۲۱ روی ارسال زمینی کارواخال، لوکا مودریچ با ضربه‌ای فنی دروازه بروژ را تهدید کرد اما توپ از کنار درواز به بیرون رفت. ۴ دقیقه بعد، این بار ضربه والی تونی کروس با برخورد به پای مدافعین بروژ با اختلافی اندک از کنار تیرک دروازه راهی کرنر شد. فشار رئالی‌ها لحظه به لحظه بیشتر می‌شد و در دقیقه ۲۷، ضربه سر بنزما با دخالت مدافعین به کرنر رفت. روی تکرار کرنر و ارسال زیبای کروس، ضربه سر محکم رافا واران با واکنش عالی مینیوله راهی به دروازه پیدا نکرد.

در حالی رئال مادرید یکپارچه حمله بود، در دقیقه ۳۹، روی یک ضدحمله مرگبار، این بار هم امانوئل دنیس روی پاس عالی دیاتا، موفق شد در شرایطی تک به تک توپ را از روی سر کورتوا وارد دروازه رئال کند تا سکوت سانتیاگو برنابئو را فرا بگیرد.

نیمه دوم با تعویض‌های عجیب زیدان آغاز شد. آرئولا به جای تیبو کورتوا و مارسلو به جای ناچو وارد زمین شدند. در همان دقایق ابتدایی ارسال خطرناک کارواخال با نوک انگشتان مینیوله به کرنر رفت. رئال مادرید فشار زیادی روی دروازه حریف وارد می‌کرد تا بتواند شکست نیمه اول را جبران کند. اما باز هم این بروژ بود که خطرناک ظاهر شد و این بار روی اشتباه مودریچ، ضربه دنیس در شرایط تک به تک با واکنش آرئولا روبه‌رو شد تا اختلاف بیشتر نشود.

اما در دقیقه ۵۶، روی ارسال کریم بنزما، راموس با ضربه سر دروازه بروژ را گشود اما پرچم کمک داور بالا بود. بعد از بررسی VAR، این گل تایید شد تا اختلاف به حداقل برسد. دقایقی بعد ضربه کات‌دار و خطرناک وازکز از گوشه محوطه جریمه به بیرون رفت. حملات رئال ادامه داشت و این بار ضربه پای چپ ادن هازارد از کنار دروازه مینیوله به بیرون رفت. تحمع مدافعین بروژ و سرعت ضدحملات این تیم کار را برای مادریدی‌ها دشوار کرده بود.

در دقیقه ۸۵، تکل از پشت فورمر روی پای وینیسیوس باعث شد تا داور او را از بازی اخراج کند و ۱۰ نفره شدن میمهمان می‌توانست فضای بیشتری به رئالی‌ها بدهد. چیزی از این اتفاق نگذشت که روی ارسال تونی کروس، این بار کاسمیرو با یک پرواز بلند، با ضربه سر گل دوم رئال مادرید را به ثمر رساند تا بازی مساوی شود. تلاش‌های رئال برای زدن گل سوم ادامه داشت اما بازگشت شاگردان زیدان نیمه تمام ماند و بازی با همان تساوی ۲-۲ به پایان رسید.

رئال مادرید با کسب این تساوی، یک امتیازی شد و هم‌چنان کار دشواری برای صعود از این گروه خواهد داشت.

ببینید:
خلاصه بازی رئال مادرید 2 - 2 کلوب بروژ/ ویدیو

رئال مادرید ۲ - ۲ کلوب بروژ؛ بازگشت ناتمام در سانتیاگو برنابئو
رئال مادرید ۲ - ۲ کلوب بروژ؛ بازگشت ناتمام در سانتیاگو برنابئو
رئال مادرید ۲ - ۲ کلوب بروژ؛ بازگشت ناتمام در سانتیاگو برنابئو

تگ ها


کهکشانی‌ها فوتبال جهان سانتیاگو برنابئو زین‌الدین زیدان فوتبال