رئال مادرید - بارسلونا؛ پایان ماه عسل والورده و مسی در برنابئو

دل‌نوشته‌ای در وصف ال‌کلاسیکو که در آن بارسا باز هم توانست رئال را شکست دهد....

یک گل هم کافی بود تا آوار تاریخ پُر تَب و تاب کاتالونیا بر سر رئال مادرید خراب شود و توفان پرچم های آن ها را در خیابان های پایتخت اسپانیا تاب بدهد و تاب. 

اما سه روز هم کافی بود تا مردان والورده همه چیز را برنده باشند و مردان سولاری همه چیز را بازنده. بسیاری می گفتند کوپادل‌ری دیگر برای بارسایی ها بی معنی شده و حضور در این جام خسته کننده. می گفتند والورده مِیل اش به قمار بوده و می خواهد کوپا را فدا کُند. اما آن ها نه تنها جام حذفی را، بلکه با تک گل راکیتیچ لیگ را هم پیروز شدند.

مردی که می گویند از سیاره دیگر است گلی را به ثمر نرسانده، ولی مسی آن جا بوده. آن جا بوده و نقش به‌سزایی در تسخیر برنابئو داشته و رکورد بی نظیری برای پیروزی های بارسا در لیگ را پابرجا نگاه داشته.
ارنستو والورده نشان داده چرا مربی خوش قریحه‌ای بوده. همانی که خیلی از نیش ها را به هیچ گرفته است و بسیاری از آن هایی که همیشه در حال نِق زدن بودن را به سکوت وا داشته.
سیدلاو می گوید؛ ال کلاسیکوی دیشب نه جذابیت آن ۴-۳ ها و ۳-۲ها را داشت و نه اقتدار آن ۴-۰ ها و ۶-۲ ها را. با این وجود برد ۱-۰ بارسا در این شب اختلاف آن‌ها با اتلتیکو مادرید رده دومی را هم به ۱۰ امتیاز رساند و عملا قدمی بسیار بلند به سوی یک قهرمانی دیگر در لالیگا برداشت.

والورده و مسی به دوران پس از نیمار پوزخند زده و بارسا را برده اند آن بالا. هم در فینال جام حذفی و هم در آستانه قهرمانی لیگ. دیدار با لیون آن در خانه که تا حدودی آن ها را به دور بعد اروپا خواهند رساند. ترس را به جان هر تیمی انداخته است.
اما والورده معتقد است که کشتی هنوز به آب های عمیق نرسیده است حتی با تحقیر رقیب دیرینه‌شان هنوز همه چیز برای رویاپردازی زود است.
نویسنده؛ ابوالفضل کریم آبادی

تگ ها


ال کلاسیکو بارسلونا رئال مادرید فوتبال