Banner

رئال و بارسا و درآمدزایی بالاتر از ۱۴ کشور دنیا

بارسلونا و رئال مادرید در سال گذشته در مجموع بیش از ۱۴ کشور جهان درآمدزایی داشتند....

به گزارش مدال، اگر ال کلاسیکو یک ایالت بود قدرت اقتصادی بیشتری نسبت به ۱۴ کشور جهان داشت. رئال مادرید و بارسلونا سال گذشته در مجموع یک میلیارد و ۵۹۶ میلیون یورو درآمدزایی داشتند یعنی بیشتر از تولید خالص کشورهایی همچون ساموا، جزایر سلیمان، تونگا، دومینیکن، میکرونزی و... این یک نشانه از اهمیت دیدار امشب رئال مادرید و بارسلوناست.

با این یک میلیارد و ۵۹۶ میلیون یورو در آمدزایی در حالی باشگاه سفیدپوشان و آبی اناری ها در صدر رنکینگ جهانی قرار دارند که روند صعودی‌شان ادامه دارد. رئال مادرید انتظار دارد در این فصل ۸.۶ درصد (۶۵ میلیون یورو) و بارسلونا ۵.۸ درصد (۵۷ میلیون یورو) افزایش درآمد داشته باشند.

دو قدرت بزرگ جهان فوتبال مرزهای خود را برای افزایش درآمد گسترش می‌دهند. رشد اقتصادی رئال و بارسا بیش از همه بیرون از اسپانیا بوده است.

فلورنتینو پرز(رئیس رئال) اخیرا در مصاحبه‌ای گفته بود که رئال مادرید یک باشگاه جهانی است. دو باشگاه از شبکه‌های اجتماعی به خوبی درآمدزایی می‌کنند. آنها در مجموع ۴۷۸ میلیون دنبال کننده دارند. علاوه بر این از طریق حق پخش در حال درآمدزایی هستند و تقریبا ۶۵۰ میلیون نفر آخرین ال کلاسیکو را تماشا کردند.

بدون در نظر گرفتن بلیت‌های بازی در سانتیاگو برنابئو و نوکمپ، درآمدهایی که باشگاه‌ها از طریق فعالیت‌هایی همچون تور برنابئو (بلیت ورودی ۲۵ یورو) و تجربه نوکمپ (قیمت پایه ۲۶ یورو) به دست می‌آورند قابل توجه است. در هر سال ۲.۳ میلیون نفر از دو ورزشگاه بازدید می‌کنند. اگر این آمار از لحاظ توریستی بررسی شود افزایش پیدا می‌کند. شمار بازدیدکننده‌ها از کشورهایی همچون اسلواکی ۲.۲ میلیون، اکوادور ۱.۷ میلیون، نیجریه ۱.۹ میلیون و لیبی ۱.۸ میلیون است.

ال کلاسیکو یک رقابت جهانی است و نشانه بزرگ دو باشگاهی است که به فراتر از مرزها حتی در بحث اقتصادی رسیده‌اند. 

دیدار رئال مادرید و بارسلونا ساعت ۲۳:۳۰ امشب در سانتیاگو برنابئو برگزار می‌شود. 

بیشتر بخوانید:
برنابئو به معنای واقعی کلمه یک جهنم بود
مسی و یک حسرت عجیب در آستانه ال کلاسیکو

تگ ها


ال کلاسیکو فوتبال جهان بارسلونا رئال مادرید لالیگا رئال مادرید بارسلونا رئال مادرید-بارسلونا لالیگا فوتبال