رئال پرهزینه ترین باشگاه فوتبال در سال ۲۰۱۹

سازمان ناظر CIES میزان خرید و فروش باشگاه‌ها را در ۱۲ ماه گذشته ارزیابی کرده است....

به گزارش "ورزش سه"،  تیم چلسی انگلیس در صدر لیست پرسودترین باشگاه‌ها در دو پنجره نقل و انتقالات آخر قرار دارد زیرا این باشگاه لندنی تنها ۳۸ میلیون پوند برای انتقال متیو کواچیچ کروات به رئال مادرید پرداخت کرده است. 

چلسی مبلغ ۲۱۱ میلیون یورو از فروش بازیکنان خود به دست آورده است. ادن هازارد، ستاره بلژیکی که تابستان گذشته با ۱۰۰ میلیون یورو به ریال مادرید منتقل شد مشمول این مبلغ گزاف می‌شود. این تیم لندنی به خاطر محرومیت از طریق فیفا نتوانست در دو پنجره اخیر بازیکن جدیدی به خدمت بگیرد و همین عاملی شد تا این تیم در رده نخست سودآورترین تیم‌ها باشد.

در رده دوم بنفیکای پرتغال قرار دارد که ۵۴ میلیون پوند هزینه خرید بازیکن کرده و ۱۹۴میلیون پوند برای فروش بازیکنان خود به دست آورده است.

آژاکس هم ۱۳۷ میلیون یورو به دست آورده که به دلیل دو انتقال بزرگ بوده؛ ماتیس دی لیخت به یوونتوس، و فرانکی دی‌یونگ به بارسلونا. در میان ۲۰ باشگاه سودده، خبری از باشگاه‌های اسپانیایی نیست.

ریال مادرید اما پر هزینه‌ترین باشگاه بوده است.

 آنها به صورت خالص ۱۸۱ میلیون یورو از دست داده‌اند. مادرید بیشترین خریدها را با ۳۳۰ میلیون یورو داشته و ادن هازارد، رودریگو، لوکا یوویچ، ادر میلیتایو، فرلان مندی، رینیر، و بازیکنان دیگر را خریده است. آنها البته ۱۴۹ میلیون یورو هم از فروش مارکوس یورنته، کیلور ناواس، رایول ده‌توماس، ماتیو کوواچیچ، و تیو هرناندز کسب کردند. با این حال، بیشترین زیان نقل و انتقالات متعلق به آنها است.

پس از آنها استون ویلا قرار دارد که ۱۷۲ میلیون یورو خرج کرده و تنها ۳ میلیون یورو از فروش بازیکنانش به دست آورده است. زیان آنها به این ترتیب ۱۶۹ میلیون یورو است. ویلا ۱۳ بازیکن خرید، از جمله وسلی مورایس برزیلی که با قیمت ۲۵ میلیون یورو آمد.

بارسلونا هم ۱۶۶ میلیون یورو ضرر کرده است. آنها ۲۸۸ میلیون یورو خرج بازیکنانی مانند آنتوان گریزمان، فرنکی دی‌یونگ، نتو، جونیور فیرپو، و امرسون کردند، و ۱۲۲ میلیون یورو هم از فروش مالکوم، یاسپر سیلسن، آندره گومش، پاکو آلکاسر، دنیس سوارز و بازیکنان دیگر به دست آوردند.

تگ ها


متیو کوواچیچ فرانکی دی یونگ رئال مادرید بارسلونا چلسی