رئال یا بارسا قهرمان کیست؟

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت- قهرمانی احتمالی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا می تواند اوضاع را برای بارسلونا بدتر کند ......

به گزارش مدال به نقل ازآی اسپورت- قهرمانی احتمالی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا می تواند اوضاع را برای بارسلونا بدتر کند ...

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت- قهرمانی احتمالی رئال مادرید در لیگ قهرمانان اروپا می تواند اوضاع را برای بارسلونا بدتر کند. اما در شرایطی که رئال در لالیگا و لیگ قهرمانان اروپا شانس بهتری نسبت به بارسا برای قهرمانی دارد، در این مطلب بررسی می کنیم که در دهه گذشته کدام یک از دو تیم بر دیگری سلطه داشته اند.

سه عنوان قهرمانی در چهار فصل به نظر به خوبی باعث می شود که شک و تردیدی باقی نماند. اما در زیر دلایلی می آوریم که بر اساس آن ها رئال مادرید و بارسلونا بهترین تیم های دنیا هستند.

دلایلی برای سلطه رئال مادرید

عداد لیگ قهرمانان ها در سال های اخیر برابر بوده است، اما در نزدیک ترین سال ها رئال اوضاع بهتری نسبت به بارسا دارد. اگر این تیم بتواند دودسیما را ببرد، دوازدهمین قهرمانی در لیگ قهرمانان، تعداد قهرمانی ها در دهه اخیر برابر می شود. هرچند که در سال های اخیر رئال بیشتر قهرمان شده است. چیزی که باعث افتخار آن هاست این است که رکورد آن ها فعلا دست نیافتنی است و با تیم دوم بعد از خودشان فاصله زیادی دارند.

کریستیانو رونالدو به اندازه مسی تعیین کننده بوده است. او در بازی مقابل بایرن مونیخ عملکردی فوق العاده داشته است. بعد از آن هم اتلتیکومادرید را ناکام کرده است. در واقع او هر زمان که لازم بوده و در بازی های بزرگ بهترین عملکردش را به نمایش گذاشته است. از نظر گلزنی لیونل مسی و رونالدو هر دو پنج بار بهترین گلزن لیگ قهرمانان شده اند. نیمار هم یک بار این عنوان را از آن خودش کرده است.

دو فینال، دو برد. تنها دو باری که دو تیم در یک فینال تک بازی مقابل هم قرار گرفتند با برتری رئال همراه بوده است. در مستایا گل فوق العاده رونالدو و استارت دیدنی گرت بیل باعث شد رئال دو فینال حذفی را از رقیب سنتی اش ببرد.

تداوم بیشتر در اروپا. هفت حضور پشت سر هم در نیمه نهایی نشان می دهد رئال مادرید در اروپا آمار بهتری داشته است. بارسلونا در مقایسه چند بار در یک چهارم نهایی حذف شده واین یعنی قابل مقایسه با رئال مادرید نیست.

دلایلی برای سلطه بارسا

سلطه در لالیگا و عناوین بیشتر، 6 از 9 عنوان داخلی اخیر مربوط به بارسا است و در کل این تیم در دهه اخیر 24 عنوان برده و رئال مادرید 10 عنوان.

بارسا در دوران گواردیولا عملکردی فوق العاده داشت. در سال 2009 آن ها هر 6 جام ممکن و در دسترس را بردند و در واقع شش گانه کسب کردند. اما در دهه اخیر رئال مادرید حتی هرگز یک سه گانه هم کسب نکرده است.

برتری در مقایسه رو در رو، هر هوادار بارسلونا می تواند مدعی شود که برد 6 بر 2 و 4 بر صفر تیمش را مقابل رئال دیده است. حتی برد 5 بر صفر در نیوکمپ و 2 بر صفر در نیمه نهایی لیگ قهرمانان. این ها فقط قسمت هایی از بازی های به یادماندنی دو تیم هستند. در بازی های رو در رو در دهه اخیر بین دو تیم بارسلونا 16 بار و رئال مادرید 10 بار برنده بوده است.

بهترین فوتبال دنیا. درباره بارسلونا سبک بازی این تیم باعث شده هواداران زیادی در سراسر دنیا جذب کند. تیم پپ در واقع با تیم برزیل دهه 1970 مقایسه می شود و در واقع از این دو تیم برای اشاره به سبک فوتبال هلندی و توتال فوتبال استفاده می شود.