رئال یا بارسا کدامیک قهرمان لالیگا میشوند؟

50 درصد؛ شانس از دست رفتن قهرمانی رئال رئال مادرید در شرایطی به ه ......

50 درصد؛ شانس از دست رفتن قهرمانی رئال

رئال مادرید در شرایطی به ه ...

50 درصد؛ شانس از دست رفتن قهرمانی رئال

رئال مادرید در شرایطی به هفته آخر لالیگا رسیده است که به تنها یک تساوی برای قهرمانی در لالیگا نیاز دارد.

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، 19 آگوست 2016 بود که لالیگا با پیروزی 6-2 بارسا بر بتیس و 0-3 رئال مادرید بر سوسیداد آغاز شد و 275 روز بعد، سرنوشت قهرمانی به بازی امشب رئال در زمین مالاگا بستگی دارد.

کهکشانی ها با 90 امتیاز، بالاتر از بارسای 87 امتیازی قرار دارند و در صورتی قهرمانی را از دست خواهند داد که به مالاگا ببازند و بارسا نیز در نوکمپ بتواند ایبار را شکست دهد.

در تاریخ لالیگا 35 بار اتفاق افتاده است که کار قهرمانی به روز آخر کشیده شود و تنها 6 بار تیم صدرنشین، قهرمانی را از دست داده است.

آخرین بار همین فصل گذشته بود که بارسا و رئال به عنوان تیم های اول و دوم و با تنها یک امتیاز اختلاف نسبت به یکدیگر به هفته پایانی رسیدند و بارسا با پیروزی 3-0 در زمین گرانادا قهرمان شد.

فصل 2009-10 نیز بارسا با 96 و رئال با 95 امتیاز به هفته پایانی رسیده بودند که آنجا نیز بارسا با برتری 4-0 بر وایادولید قهرمان شد و رئال نیز در زمین مالاگا 1-1 متوقف شد.

رئال اما 6 بار به عنوان صدرنشین و در شرایطی که می توانسته قهرمانی را نیز از دست بدهد، به هفته آخر لالیگا رسیده و جالب اینکه در 50 درصد مواقع یعنی سه بار، جام را از دست داده است.

فصول 91-92 و 92-93 برابر تنه ریف مغلوب شد تا بارسا قهرمان شود و فصل 1982-83 نیز با شکست 1-0 از والنسیا این بیلبائو بود که جام را بالای سر برد. آخرین بار رئال فصل 2006-07 بود که با امتیاز برابر و به عنوان صدرنشین در هفته پایانی، با پیروزی بر مایورکا قهرمانی را از آن خود کرد.

این بار چه سرنوشتی در انتظار رئال است؟